پریودی یک هفته بعد از قرص لوونورژسترل — طبیعی؟

سلام
یک هفته بعد مصرف قرص لوونورژسترل پریود شدم در حالی که قبل از مصرف قرص دو هفته پیش پریود شده بودم
اینکه یک هفته بعد از مصرف قرص دوباره پریود شدم عادیه؟
5 آبان 1405

پاسخ پزشکان

خلاصه پاسخ پزشک بازبینی‌شده توسط پزشک تأییدشده
این قرص میتونه الگوی خونریزی رو به هم بزنه و باعث خونریزی در زمان نامناسب بشود البته اول حتما باید بارداری رد شود
— دکتر سعیده عبادی زارع، متخصص جراحی زنان و زایمان و نازایی مشاهده پاسخ کامل
0
این قرص میتونه الگوی خونریزی رو به هم بزنه و باعث خونریزی در زمان نامناسب بشود
البته اول حتما باید بارداری رد شود

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علت خونریزی یک هفته بعد از مصرف قرص لوونورژسترل، تغییرات هورمونی ناشی از قرص اورژانسی است و در بیشتر موارد موقتی و بی‌خطر است.
نگران نباشید اما میزان و مدت خونریزی را پیگیری کنید.
راهکارهای عملی:
- استراحت کنید و از نوار بهداشتی استفاده کنید؛ خونریزی‌های ناشی از قرص معمولاً کوتاه‌مدت‌اند.
- مدت، رنگ و مقدار خونریزی و هر درد مرتبط را یادداشت کنید تا در مراجعه قابل گزارش باشد.
- برای درد یا گرفتگی از مسکن‌های ساده مثل پاراستامول یا ایبوپروفن طبق دفترچه استفاده کنید.
- در صورت نگرانی از بارداری یا تأخیر در قاعدگی بعدی، یک تست حاملگی خانگی انجام دهید.
علائم هشدار:
- خونریزی بسیار شدید (تعویض پد هر یک ساعت یا خونریزی بیش از ۷ روز)
- درد شدید شکم یا تب بالا
- سبکی سر شدید، غش یا تنگی نفس
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص