همکلاسی هایم تحقیرم میکنند و ارامشم را به هم میزنند؟ با سلام متوجه شوید دلیل ناراحت شدنتان از رفتارهای دیگران چیست؟ نیاز به تامل و تعمق دد مورد افکاری است که در مورد خودتان دارید. بهتر است با یک روانشناس صحبت کنید.. با سلام به توانمندیها و استعداد خود باور داشته باشید و اعتماد به نفس خود را براساس نظریاتمنفی دیگران خدشه دار نکنید.. سلام دوست عزیز این رفتاری که از هم کلاسی ها تعریف کردید برای ضعیف کردن روحیه شما و افت توان مندی شماست و خب در این شرایط شما باید خودتون رو تقویت کنید که اتفاقا خیلی بیشتر توان مند باشید و اعتماد به خودتون افزایش پیدا میکنه و تاثیر حرفهای مخرب روی شما کمتر میشه اماااا خیلی وقتها نگاه ما به موضوع هست که نیاز به تغییر دارد مثلا این که رفتار شماهم باعث دامن زدن این رفتار ها میشه و یا این که تعریف شما از تحقیر شدن چیه یا این که واکنش سالم شما میتونه شرایط رو کاملا عوض کنه و این مستلزم شناخت بیشتر شما از خودتون و محیط هست که با کمک مشاور این مساله به خوبی حل بشه و روزهای خوشی رو در دانشگاه سپری کنید و دغدغه این مسائل رو نداشته باشید. سلام دوست عزیز، متاسفم که می شنوم همکلاسی های شما به شما بی احترامی می کنند. این رفتار آنها قطعا غیرقابل قبول است و شما نباید آن را تحمل کنید. در اینجا چند راهکار برای مقابله با این موضوع بدون ایجاد دعوا ارائه می شود: ۱: با خودتان مهربان باشید.اولین قدم این است که به خودتان یادآوری کنید که شما ارزشمند هستید و شایسته رفتار خوب هستید. تحقیر های همکلاسی های شما به این معنا نیست که شما یک فرد بد هستید. ۲: به رفتار آنها توجه نکنید. وقتی همکلاسی های شما شروع به مسخره کردن شما می کنند، سعی کنید توجه خود را به چیز دیگری معطوف کنید. به عنوان مثال، می توانید به درس خود فکر کنید یا به کاری که بعد از کلاس باید انجام دهید. ۳: با آنها صحبت کنید. اگر احساس می کنید که می توانید با همکلاسی های خود صحبت کنید، می توانید سعی کنید با آنها در مورد رفتارشان صحبت کنید. به آنها بگویید که رفتارشان شما را ناراحت می کند و از آنها بخواهید که آن را متوقف کنند. ۴:از یک بزرگسال کمک بگیرید. اگر صحبت کردن با همکلاسی های خود نتیجه ای نداشت، می توانید از یک بزرگسال مانند استاد یا درمانگر و مشاور دانشگاه کمک بگیرید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا با این موضوع کنار بیایید و راه حلی برای آن پیدا کنید.. سلام و درود باعث خوشحالی است که توانمندی های خوبی در شما بابت یادگیری دروس وجود دارد موفقیت میتواند تا حدودی باعث ایجاد حسادت در دیگران بشود اما باید مطمین بشویم که افزایش مهارت های ارتباطی و ارزیابی های ما از وقایع و پیام های که ما به محیط ارسال میکنیم کاملا سالم هستند و برانگیزان محسوب نمیشوند برای این موضوع نیاز به جلسات مشاوره و روان درمانی می باشد. ارتباطات بین فردی موثر نیاز به مهارت ارتباطی خوب دارد . با توجه به اینکه بتازگی وارد دانشگاه شدین تا حدودی طبیعی هست که هنوز روابط خود را شکل نداده اید . دانستن تکنیکهای مهارت ارتباطی به شما کمک میکند . رواندرمانی برای بهبود ارتباط با اطرافیان مفید است .. با سلام و وقت بخیر... تحقیرهای اطرافیان معمولا به منظور پر کردن خلاهای درونی است! با اینکه شاید جنبه ی شوخ طبعی در ماجرا باشد اما باز هم به زعم بنده دانشجوی پزشکی که چنین رفتاری داشته باشد ارزش اینکه برایش دلمشغولی داشته باشد را ندارد.... با سلام. رواندرمانی و بویژه گروه درمانی می تواند در بهبود روابط با اطرافیان کمک کننده باشد..
سلام ترم یک دامپزشکی هستم و چون توی درس اناتومی قوی ام و چند بار استاد سر کلاس پیش بقیه ازم تعریف کرده . عده ای از همکلاسی های پسر همیشه منو بعد کلاس مسخره میکنن و میگن که چقدر خودشیرین و خرخونی و تیکه میندازن بهم و میخندند. این تحقیر ها خیلی اذیتم میکنن و ذهنمو درگیر کردن.چطور میتونم بدون ایجاد دعوا با پسرا این موضوع رو حل کنم؟
8
0

همکلاسی هایم تحقیرم میکنند و ارامشم را به هم میزنند؟با سلام متوجه شوید دلیل ناراحت شدنتان از رفتارهای دیگران چیست؟ نیاز به تامل و تعمق دد مورد افکاری است که در مورد خودتان دارید. بهتر است با یک روانشناس صحبت کنید.

0

همکلاسی هایم تحقیرم میکنند و ارامشم را به هم میزنند؟با سلام به توانمندیها و استعداد خود باور داشته باشید و اعتماد به نفس خود را براساس نظریاتمنفی دیگران خدشه دار نکنید.

0

همکلاسی هایم تحقیرم میکنند و ارامشم را به هم میزنند؟سلام دوست عزیز این رفتاری که از هم کلاسی ها تعریف کردید برای ضعیف کردن روحیه شما و افت توان مندی شماست و خب در این شرایط شما باید خودتون رو تقویت کنید که اتفاقا خیلی بیشتر توان مند باشید و اعتماد به خودتون افزایش پیدا میکنه و تاثیر حرفهای مخرب روی شما کمتر میشه اماااا خیلی وقتها نگاه ما به موضوع هست که نیاز به تغییر دارد مثلا این که رفتار شماهم باعث دامن زدن این رفتار ها میشه و یا این که تعریف شما از تحقیر شدن چیه یا این که واکنش سالم شما میتونه شرایط رو کاملا عوض کنه و این مستلزم شناخت بیشتر شما از خودتون و محیط هست که با کمک مشاور این مساله به خوبی حل بشه و روزهای خوشی رو در دانشگاه سپری کنید و دغدغه این مسائل رو نداشته باشید

0

همکلاسی هایم تحقیرم میکنند و ارامشم را به هم میزنند؟سلام دوست عزیز، متاسفم که می شنوم همکلاسی های شما به شما بی احترامی می کنند. این رفتار آنها قطعا غیرقابل قبول است و شما نباید آن را تحمل کنید. در اینجا چند راهکار برای مقابله با این موضوع بدون ایجاد دعوا ارائه می شود: ۱: با خودتان مهربان باشید.اولین قدم این است که به خودتان یادآوری کنید که شما ارزشمند هستید و شایسته رفتار خوب هستید. تحقیر های همکلاسی های شما به این معنا نیست که شما یک فرد بد هستید. ۲: به رفتار آنها توجه نکنید. وقتی همکلاسی های شما شروع به مسخره کردن شما می کنند، سعی کنید توجه خود را به چیز دیگری معطوف کنید. به عنوان مثال، می توانید به درس خود فکر کنید یا به کاری که بعد از کلاس باید انجام دهید. ۳: با آنها صحبت کنید. اگر احساس می کنید که می توانید با همکلاسی های خود صحبت کنید، می توانید سعی کنید با آنها در مورد رفتارشان صحبت کنید. به آنها بگویید که رفتارشان شما را ناراحت می کند و از آنها بخواهید که آن را متوقف کنند. ۴:از یک بزرگسال کمک بگیرید. اگر صحبت کردن با همکلاسی های خود نتیجه ای نداشت، می توانید از یک بزرگسال مانند استاد یا درمانگر و مشاور دانشگاه کمک بگیرید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا با این موضوع کنار بیایید و راه حلی برای آن پیدا کنید.

0

همکلاسی هایم تحقیرم میکنند و ارامشم را به هم میزنند؟سلام و درود باعث خوشحالی است که توانمندی های خوبی در شما بابت یادگیری دروس وجود دارد موفقیت میتواند تا حدودی باعث ایجاد حسادت در دیگران بشود اما باید مطمین بشویم که افزایش مهارت های ارتباطی و ارزیابی های ما از وقایع و پیام های که ما به محیط ارسال میکنیم کاملا سالم هستند و برانگیزان محسوب نمیشوند برای این موضوع نیاز به جلسات مشاوره و روان درمانی می باشد

0

همکلاسی هایم تحقیرم میکنند و ارامشم را به هم میزنند؟ارتباطات بین فردی موثر نیاز به مهارت ارتباطی خوب دارد . با توجه به اینکه بتازگی وارد دانشگاه شدین تا حدودی طبیعی هست که هنوز روابط خود را شکل نداده اید . دانستن تکنیکهای مهارت ارتباطی به شما کمک میکند . رواندرمانی برای بهبود ارتباط با اطرافیان مفید است .

0

همکلاسی هایم تحقیرم میکنند و ارامشم را به هم میزنند؟با سلام و وقت بخیر... تحقیرهای اطرافیان معمولا به منظور پر کردن خلاهای درونی است! با اینکه شاید جنبه ی شوخ طبعی در ماجرا باشد اما باز هم به زعم بنده دانشجوی پزشکی که چنین رفتاری داشته باشد ارزش اینکه برایش دلمشغولی داشته باشد را ندارد...

0

همکلاسی هایم تحقیرم میکنند و ارامشم را به هم میزنند؟با سلام. رواندرمانی و بویژه گروه درمانی می تواند در بهبود روابط با اطرافیان کمک کننده باشد.

سایر سوالات

ویتامین دی در آزمایش خون 2 زده خیلی خیلی کم است و چه باید کرد ؟

۶ سال پیش
سلام من مشکل التهاب گاه گاه پوست صورت و سردرد مداوم داشتم رفتم چکاپ ویتامین دی شده2 یعنی خطرناک در صورتی که 28 فروردین همین امسال یعنی حدود پنج ماه پیش ویتامین دی در برگه ازمایش زده بود 48.حتی گاهی نه خیلی پاهام رو بیست دقیقه در افتاب هم میذاشتم اما تعداد روزها کم بود. چه بیماری باعث این کاهش شدید ویتامین دی میشه؟؟؟؟؟الان قرص دکار برام توشته50000 ویتامین دی 3 یا 5000 دی3 الان دقیق یادم نیست.گفته دو هفته یکی بیشتر مبخوام راهنمایی کنید علت این کاهش ناگهانی در پنج ماه چی میتونه باشه؟؟ کلسیم نرمال
سرکار خانم دکتر سهیلا حسن زاده پاسخ دادند.

چه پزشکانی در شیراز ivf تعیین جنسیت انجام می دهند؟

۵ سال پیش
با سلام..میخواستم بپرسم چه دکترهایی در شیراز تعیین جنسیت به روش ivf انجام میدن؟ برای اینکار باید به مطبشون مراجعه کنم یا بیمارستان؟؟ متشکرم
سرکار خانم دکتر زهره لواسانی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر عاطفه الهویی نظری پاسخ دادند.

علت تعریق بیش از حد معمول زیر بغل چیست ؟

۶ سال پیش
سلام و عرض ادب من حدود 6 ساله زیر بغلم تعریق بیش از حد خیلی خیلی زیاد داره بقیه بدنم هم بصورت رطوبت وگرم شدنه اما زیر بغلم زیاده اوایل فک میکردم شاید بخاطر بلوغه اما نتها تموم نشد بلکه بیش تر شد میخاستم ببینم با بوتاکس عمل کنم یا راه حل مناسب تری هم وجود داره که خوب شم ؟
سرکار خانم دکتر سهیلا حسن زاده پاسخ دادند.

اختلالات هواس،سردرد،تهوع،تب و لرز ، استرس و ترس نشانه چیست؟

۷ سال پیش
سلام وقتتون و بخیر تو رو خدا راهنمایم کنید من برادرم 37سالشه هیچ نوع سابقه ی بیماری نداره از دیشب که ساعت سه هراسان از خواب بیدار شد سر درد شدید.حالت تهوع.تب لرز .و اختلالات هواس پیدا کرده . از دیروز چند تا بیمارستان بردیم سی تی اسکن آزمایش همه چیزش سالم بود هر چقدر اسرار کردیم دکترا بستریش نکردن امروز هم دوباره پیش فوق تخصص مغز و اعصاب بردیم ایشون هم گفتن هیچیش نیست سالم.مصرف مواد والکل هم نداره .فقط گاهی اوقات میترسه استرس داره بغض میکنه تا گریه کنه . گاهی اوقات که هواسش جمع میشه میگه من هیچیم نیست از فکر و خیال اینجوری شدم. میشه راه درمانش رو بفرمایید و باید چیکار کنیم؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مونا فلسفی پاسخ دادند.
جناب آقای شاهین کریم پور پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

روش شروع روان درمانی اختلال هویت جنسی چگونه است؟

۷ سال پیش
سلام من ترنسم و پیش دکتر صالحی تایید شدم و حالا نامه تایید مبتلا بودن به اختلال هویت جنسی را از پزشکی قانونی گرفتم و بردم دادگاه قاضی گفت 6ماه تحت درمان باشم و بعد نامه پزشک را ببرم تا ادامه کارهام پیش بره الان میتونم دوره درمانم را پیش دکتر شروع کنم؟؟؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

روش درمان بیماران دوقطبی چیست؟

۷ سال پیش
من چند ماهی افسردگی خفیف داشتم بعدبارژیم سخت لاغری مبتلا به چند علایم مانیا شدم ازنوع دو مثل (کم خوابی 3ساعت درشبانه روز فعالیت زیاد ولخرج بودن پرحرفی اعتماد به نفس بالا وبدبینی )داروهم استفاده نمیکردم به صورت پنهانی یک ماه به من ریسپریدون شبی یک عدد داخل غذا میریختند بهترشده بودم الان دچار افسردگی شدم درحال حاضر ولبان 75وترازودن 50 وپرفنازین دوازهرکدام یک عدد استفاده میکنم به نظر شما داروها مناسب هستند وتاکی بایداستفاده کنم؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سعید انصاری پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مونا فلسفی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

نحوه درمان ضعف ناگهانی و از حال رفتن چگونه می باشد؟

۷ سال پیش
با عرض سلام و خدا قوت به همه پزشگان که مهر سلامتی و سلام را بر پیشانی زدند تا سلامتی رو دوباره به مردم هدیه بدهند. و اما سوال من: من قاضی دادگستری هستم و در اثر فشارهای روحی دجار افت میشم و وقتی اینطور میشه گاهی از حال میرم و می افتم.به یک متخصص مغزو اعصاب مراجعه کردم و به من نورتریپتلین و کلودیازپوکساید داد و مصرف کردم.کمی بهتر شدم اما بعد از مدتی دوباره شروع شد.و از حال میدفتم .اسکن مغز رنگی گرفتم خوب بود اما ظاهرا کمی آسیب به مغزم وارد شده..و دکتر قرص ولبان و یک قرص گیاهی دادند و مصرف کردم اما باز هم همیشه کسل و خسته و پر از استرسم.خوهشا کمکم کنید.سپاس
جناب آقای دکتر مهدی قاسمی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

راه درمان وسواس فکری مزمن چیست؟

۷ سال پیش
سلام خسته نباشید. 6 سالی میشه که دچار وسواس فکری شدم .استرس و اظطراب افکار منفی زندگی را برام سخت کرده. انواع قرص سرترالین فلوکسیتین ونلافاکسین کلونیدن و.... بی اثر بوده .چه راهکاری پیشنهاد میدید؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
سرکار خانم امینه رحمت پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.
جناب آقای شاهین کریم پور پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

آیا بیماری هست که فرد در خواب دچار اذیت از طرف اشخاصی شود ؟

۷ سال پیش
همسر من از 1/5سال پیش یک شب در خواب شروع کرد با شخصی به صحبت کردن وبد بیراگفتن که مجبور شدم ارژانس خبر کنم از آن به بعد بیماری نا معلومی که همین توهمات راداشت شروع به زیاد تر شدن کرد تا جایی که مجبور شد 18روز در بخش روانپزشکی بیمارستان امام رضا بستری بشه ولی فایده نداشت همسرم دچار سردرد های شدید وطولانی می شد وکنترل از دستش خارج میشد چیزی راپرت می کرد یا با کسی صحبت می کرد دچار بی خوابی می شد در خواب بدنش سیاه می شد به طوری که انگار کتک خورده مدتی کمی بهتر شد تا اینکه مدت 2ماه است کم کم بیماریش دوباره تشدید شده دچار بی خوابی می شود به ضرب دارو می خوابد در خواب حرف می زند مدام سراسیمه ازخواب بیدار میشود ومی گوید منو میخاد خفه کنن بدنش دچار کبودی می شود لطفا منو راهنمایی کنید زندگیم داره با 3تا بچه بهم میریزه بگن آیا این بیماری یا دچار بیماری جن زدگی است راه درمانش چیه منو به یک دکتر ی معرفی کنید که درشو درمان کنه نه اینکه 6ماه برم وهیچ بهبودی نباشه ؟ ممنون
جناب آقای دکتر دانیال خواجوی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

راه درمان بیماری شکاکی و بدبینی چیست؟

۷ سال پیش
سلام همسر من خیلی شکاک و بدبینه. و نسبت ب همچی منفی گرا هست. میخواستم ببینم راه درمان شوهرم چیه؟ چندبار داروهای اعصاب مصرف کرد ولی فایده نداشت- خواهش میکنم راه حلی جلوم بزارید؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
کلینیک خدمات روانشناختی افرا پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

آیا برای بیماران اعصاب و روان راهی برای رهایی از درد های مزمن هست؟

۷ سال پیش
استفاده از داروهای اعصاب وروان به مدت پنج سال به طور مداوم خستگی بیش از حد نداشتن قوای جنسی از دست دادن زور و بنیه بد خوابی عدم تمرکز احساس بد بعد از خورد و خوراک ناتوانی در انجام ورزش و کارهای مورد علاقه انجام مطالعه برایم سخت است گرفتگی های عضلانی حالات خماری تحت درمان روان شناس و روان پزشک هستم ولی خیلی درد می کشم درمان تکمیلی وجود دارد.
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

اختلالات روانی بعد از ترک حشیش چگونه قابل درمان است ؟

۷ سال پیش
برای درمان بی خوابی و اظطراب ناشی از ترک حشیش چکار کنم؟حدود نه روزه که نکشیدم ولی دچار بی خوابی و اظطراب هستم ،آیا میتوانم از قرص های تری فلوئو پرازین و آلپروزام مصرف کنم،آخه وقتی میخوام بخوابم خیلی تو فکر میرم و نمیتونم بخوابم،لطفا کمکم کنین
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

آیا بیماری اسکیزوفرنی مادر به فرزند انتقال میابد؟

۷ سال پیش
با سلام من قصد ازدواج با دختری دارم که مادرش به بیماریه اسکیزو فرنی یا شیزوفرنی مبتلاس دختر 25 سال داره و کاملا سالمه 4 تا برادر بزرگ داره اونا هم سالمن و حتی ازدواج کردن و بچه هم دارن و پدرش تو تمام اقوام فقط مادرشه که به این مشکل دچار شده علت ابتلا رو که در سن 35 سالگی بوده مریضی وخیم برادر کوچک بیان میکنن که فشار زیادی به مادر اورده و بعد از یک افسردگی و شک های زیاد تحت درمان به این بیماری مبتلا شده در حال حاظر مادر در سن 70 سالگی هست و اونطور که میگن تو خونه زیاد قرقر میکنه نمیتونه غذا درست کنه یا کارای معمولیه دیگه انجام بده یا حرفای بی ربط میزنه سوال من اینه که اگه من با این دختر ازدواج کنم چه آینده ای پیش رومه؟ میدونم که درصد بالایی برای ابتلای اون به این بیماری هست نصبت به افراد عادی ولی مخوام بدونم با علاقه شدیدی که بین ما هست این کار من عاقلانه هست و کسایی مثل من هستند که این کارو بکنن؟، در حالی که دوست ندارم هرگزچنین اتفاقی برای همسر آیندم بیوفته ولی این ینی که حتما به این بیماری مبتلا میشه؟ دوم اینکه چطور میشه در حال حاظر تشخیص داد که اون دختر بعدا به این بیماری مبتلا خواهد شد آیا راهی هست؟ و در آخر اینکه اگه اون دختر به این بیماری مبتلا نشد امکانش هست فرزندانمون به این بیماری مبتلا بشن؟ لطفا راهنمایی کنید خواهشا این متن مخفی باشه با تشکر
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر دردانه امیری پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مریم تاج دینی پاسخ دادند.
جناب آقای شاهین کریم پور پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

تشنج و خونریزی مغزی با مصرف دارو قابل درمان میباشد ؟

۷ سال پیش
باسلام بیمارماازتاریخ11/03/95به دلیل فشارخون بالا وعارضه تشنج بستری می باشدودوروزبعداین تاریخ هم تشنج داشته وبه بخش آی سی یو انتقال پیداکرده است وتشخیص پزشکان جراح ومتخصص خونریزی مغزی جزی می باشدایشان هوشیاری کامل داشته وفقط مچ دست راست حالت بی حسی دارد.آیا این لخته خون ایجادشده درمغزباداروازبین می رود؟
جناب آقای دکتر مهدی قاسمی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

راه درمان بیماری فوبیا یا هراس چیست؟

۷ سال پیش
دختر 2/5 ساله دارم که هر چند وقت یکبار از یک موجود خیالی یا واقعی مثلا مورچه...به شدت میترسه و تا صبح گریه میکنه و نمیتونه بخوابه. موقع ترس تعریق شدید گرفتگی عضلات داره و دست هاش سرد میشه ما تا حالا از هیج چیزی نترساندیمش حتی از تاریکی و چیزهای معمول که بچه ها میترسن نمیترسه.علت این این حالتش چیه و درمانش چیه ؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

علت تشنج یا تیک های عصبی چیست و چکونه برطرف می شود؟

۷ سال پیش
سلام در سن 12ساله گی تشنج کردم دو سال زیر نظر دکتر مقز واعصاب بودم وتشنج نکردم ولی بعد دوسال یک باره بدون اینکه متوجه بشم خود به خود با پشت سر می افتادم وهرچه دورز داروها را بزشکهای مقز واعصاب بالا می بردن فایده نداشت و الان که 21سال سن دارم همیشه باید دراز کش بخوابم و حرکتی به بدنم ندم چون اگر کوچک ترین حرکتی کنم بدنم شروع به لرزیدن مثل تشنج کردن ولی هشیار هستم وتلاش می کنم جلوی این لرزش ها را که مثل تشنج یاتکه های عصبی است بگرم ولی قادر نیستم وحدودیک دقیقه یا بیشتر یا کمتر تشنج یا لرزش کنم
جناب آقای دکتر شهاب الدین بهرامی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

برای فراموش کردن خاطرات تلخ گذشته چه توصیه هایی میشود ؟

۷ سال پیش
سلام اقای دکتر من افسردگی دارم ودوست دارم خاطرات تلخ گذشته روبه کل فراموش کنم چون زندگیروبرام غیرقابل تحمل کرده وارزوی مرگ میکنم ایاداروی فانگولیمودبرای من قابل استفاده هست وکمکی بهم میکنه؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

علائم بیماری روحی و روانی چه نشانه هایی دارد ؟

۷ سال پیش
سلام من 15سالم بود که ازدواج کردم با تفاوت سنی 9سال از خودم بزرگتر.الان بعد از ده سال زندگی خیلی تجربه دارم تا جایی که اگه ده سال پیش این عقل رو داشتم اصلا با شوهرم ازدواج نمی کردم. اصلا الان ازش بدم میاد ، عصبی شدم به نظر شما من چکار کنم؟ میخوام خودکشی کنم،مثلا منت غذایی رو که میخورم هم میذاره من درسم خیلی خوب بود مثلا معدل سال اول دبیرستان 19/79بود شوهرم نذاشت درس بخونم البته دیپلم گذاشت بگیرم ولی دیگه دانشگاه نذاشت برم الان اصلا تفاهم نداریم دختر شش ساله هم دارم نمیدونم چکار کنم؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

تیک های که باعث تشنج میشوند از چیست؟

۷ سال پیش
افتادن با پشت سر وبهد زمین گیر شدن به علت تیکهای که به تشنج تبدیل می شود
سرکار خانم دکتر مهری نجات پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر کیانوش عباس آبادی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

آیا قرص سینرجینا برای بیمار آنوریسم واجب است ؟

۷ سال پیش
سلام . میزان مصرف قرص سینرجینا بعد از عمل آنوریسم مغزی تا چه زمانی میباشد . مریض سابقه هیچ گونه تشنج هم نداشته قبل و بعد از عمل ؟
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

درمان ترنس چگونه است ؟

۷ سال پیش
سلام.من دختر17ساله ام با روحیه پسرانه.تقریبا از 12سالگی این روحیات رو داشتم ولی خیلی سعی کردم سرکوب کنم هر راهی رو رفتم(ظاهری)ولی متاسفانه نشد یعنی خودم اذییت میشم.خونوادم خبر ندارن فقط میدونن که ظاهرا و طرز لباسم پسرونست و خیلی هم شاکی هستند.من خیلی دارم عذاب میکشم نمیدونم چطوری این موضوع بزرگ رو در میون بزارم.میترسم کنار نیان با این موضوع و اتفاق های وحشتناکی بیوفته لطفا کمکم کنید
جناب آقای دکتر علیرضا توسلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر عاطفه الهویی نظری پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

عوارض ترک ناگهانی قرص seroquel 25 چگونه است ؟

۷ سال پیش
با سلام درباره مصرف قرص seroquel 25 سوالاتی داشتم.مادرم 42سالشونه و حدود چهار ماهه دچار اضطراب و افسردگی روحی شدن پس از مراجعه به پزشک داروهایی تجویز شد که ازشون استفاده کردن دوباره به پزشک برای اطمینان بیشتر مراجعه کردیم که این قرص تجویز کردن حالا بعد از یک ماه عوارض جدی و غیر شایع شامل سردرد ، سرگیجه،تهوع،تعرق،اضطراب و بی خوابی و خونریزی زیاد قاعدگی در ایشون نمایان شده.می خواستم ببینم با ترک مصرف این دارو ایا دچار عوارض ترک آن هم که شامل همین موارد هست میشن؟ ببخشید که طولانی شد.خیلی ممنون
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مهدی قاسمی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر بهاره صباغ ابریشمی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

چگونه با کودک لجبازمان رفتار کنیم ؟

۷ سال پیش
دختر 2.5 ساله ام این اواخر بسیار لجباز و بدغذا شده است واگر به او بگوییم این کار بد است واز او بخواهیم این کار را انجام ندهد او می گوید میخواهم انجام بدهم وبیشتر لج می کند. ضمنا بسیار گریه می کند و می خواهد که به وی پاپ کرن و بستنی بدهیم نمیدانم چگونه با وی رفتار کنم. لطفا مرا راهنمایی بفرمایید.
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

داروی تنفر از سیگار بجز ولبان وزیبان وجود دارد ؟

۷ سال پیش
باسلام واسه ترک سیگار بجز داروی ولبان یازی بان چیز دیگری هست که تففرزا باشه؟ من مدتی از ولبان وزی بان استفاده کردم ونتیجه نگرفتم ومتاسفانه علیرغم بیماری قلبی وابستگی شدیدبه سیگار دارم وتقریبا روزانه یک پآکت سیگارمیکشم! لطفا استدعا دارم کمکم کنید
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

فرزندم با توجه به مصرف هرگونه داروی اعصاب بازهم اختلالات رفتاری دارد؟

۷ سال پیش
فرزندم با توجه به مصرفهرگونه داروی اعصاب بازهم اختلالات رفتاری دارد نمیدانم چه کنم هر دارویی اعصابی بگی در دوره های مختلف مصرف کرده و اثر نداشته کار درمانی هم میرفته ذهن درمانی هم میرفته بسیار عصبی و پرخاشگری میکنه روزی یک یا دو سانس حتما باید گریه کند. مانده ایم چه کنیم؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مهرناز شهرستانی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

برای رفع نا امیدی و دلسردی چیکار کنم ؟

۷ سال پیش
با سلام و وقت بخیر بنده زیاد میخوابم و از زندگی لذت نمیبرم و صبح حال و حوصله ندارم از خواب بلند شم برم دنبال و کار و زندگی و حتی غذا بخورم ناامید و دلسرد هستم چیکار کنم
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

آیا فوبیای مار و ترس از آن درمان دارد؟

۷ سال پیش
دختر بیست و یک ساله من مدتهاست دچار فوبیای ترس از مار است آیا برای درمان آن باید به روانشناس مراجعه کنم و آیا درمان کامل می شود؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مژگان بهزادی پور پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مونا فلسفی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مریم تاج دینی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

برای رفع این افسردگی چه کنم ؟

۷ سال پیش
سلام با عرض خسته نباشید. مادر شوهر من که سنشون حدود 48هست بیماری افسردگی مزمن اختلال دو قطبی دارند و بیست سال هست که این بیماری رو دارند.و از قرص های افسردگی و آرام بخش استفاده می کنند.منتها همیشه بی خیال هستند و گاهی قرص های خود را نمیخورند و چند بار هم موهای سرشان را دسته ای کنده اند.من چگونه کمکی می توانم به ایشان بکنم که خودم هم افسرده نشوم.چون مدتی به دلیل هم نشینی داشتم افسرده می شدم.؟؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

برای درمان بیمارشیزوفرنی با وجود مخالفت کردن بیماربا مصرف دارو چه کنم؟

۷ سال پیش
سلام خدمت اقای دکتر .ضمن قدردانی از زحمات شما بنده پسری نوزده ساله هستم که از بیماری خواهر خود رنج میبرم بیماری شیزوفرنی شناخته شده و نزد یکی از پزشکان پرونده دارد بعداز سالها ازمصرف قرص با اجازه دکتر ازدواج میکند متاسفانه بعد ازمدتی باردار میشود و مصرف قرص را قطع میکند الان با همسر خود درگیرشده است و برای قهر ب خانه ما(پدرم)امده با خانواده شوهرش طی مشورتی ک انجام شد ب این نتیجه رسیدیم ک باید قرصش را ادامه دهد اما خواهرم با قرص خوردن مخالفت میکند ومیگویید من سالم هستم .راه چاره چیست ؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

وسواس دارم چه کنم؟

۷ سال پیش
وسواس درفقط مواردی که به مذهب مرتبط است وضو وغسل طولانی و تایم دستشویی و حمام طولانی به علت اینکه مدام موقع قطع آبکشی احساس دفع ادرار مجدد دارم 2سال است که جدا شده ام ازهمسرم و 2سال ونیم روزی 1عدد قرص فلووکسامین 100 میخورم پزشک هستم الان حدود 20ساله که مبتلا به وسواس هستم. بهترین روش درمان چه می باشد ؟ چه کار کنم؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

پسری 12 ساله دارم تیک دارد و بی علاقه و کم توجه به درس چه باید کرد ؟

۷ سال پیش
با سلام پسرم 12 سال دارد از کودکی در مدرسه با کلاس پیش نمیرفت و نسبت به مطالب درسی کم توجه بود معلمانش از بی نظمی و بی توجهی اش گلایه داشتند از کلاس سوم به بعد تحرک و شلوغی اش در کلاس درس کمتر شده اما باز هم کم توجه و تمرکز است در دیکته نویسی مشکل دارد ضرب را هنوز که میخواهد کلاس ششم برود کامل حفظ نیست 9 ساله که بود به روانپزشک مراجعه کردیم ریتالین تجویز کردند دچار پرخاشگری ، خودزنی ، بی اشتهایی و تیک شد دارویش را قطع کردیم اما هنوز هم تیک دارد و بی علاقه و کم توجه است .خواهش میکنم کمکم کنید .
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.

آیا کسانی که درگیر ترک اعتیاد هستندنیاز به روانپزشک و مصرف دارو دارند؟

۷ سال پیش
با سلام همسرم 4 سالی است درگیر اعتیاد می باشد. مدام در حال ترک و دوباره بازگشت می باشد. ترک می کند اما پس از مدتی به دلیل وسوسه دوباره به سمت مواد می رود آیا در دوره پس از ترک نیاز به روان پزشک دارد؟ (به دلیل مصرف مواد و تاثیرات آن بر روی مغز شاید وسوسه شود و با مصرف دارو این امکان از بین برود.)
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

چگونه با کودک 18 ماهه که بدرفتاری دارد رفتار کنم ؟

۷ سال پیش
با سلام . پسر 18 ماهه ای دارم که بچه های کوچکتر از خودرا می زند و اسباب بازیهایش را به بچه های دیگر نمیدهد . از انجا که تربیت فرزندم برایم خیلی مهم است لطفا مرا راهنمایی کنید چگونه با او رفتار کنم . البته خودم هم شاغل هستم و درروز جند ساعتی را پیش اونیستم آیا تاثیری در بدرفتاری او دارد؟
سرکار خانم دکتر مهری نجات پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

آیا فرزند وسواسی من باید تحت مراقبت روان پزشک باشد ؟

۷ سال پیش
با سلام یه دختر دارم 14 ساله مدت یکسال هست که وسواس شده و خیلی اذیت میکنه حتی با مادرش پرخاشگری میکنه خواستم بدونم باید چکار کنم ؟ آیا باید بیارم تحت مراقبت پزشک قرار گیرد ؟ اگر لطف کنید راهنمایئ بفرمائید ممنون میشم
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

برای رفع افسردگی دوران حاملگی چه کنم ؟

۷ سال پیش
برای رفع افسردگی دوران حاملگی چه کنم ؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

چطور شوهرم را راضی کنم با من بیاد مشاوره ؟

۷ سال پیش
با سلام شوهرم راضی نمیشه برای حل مشگلمون پیش یه روانشناس بریم به نظر اون کار بیهوده ای ما ازهمه لحاظ از هم فاصله گرفتیم و الان فقط باهم هم خونه ایم نه زن و شوهر لطفا راهنمایی کنید چطور انوراضی کنم بریم مشاوره مانزدیک یک سال ونیم رابطه جنسی است هیچ وقت رابطه نداشتیم از لحاظ عاطفی که دیگه اصلا خوب نیستیم اصلا همدیگرو نمی فهمیم برا بچم نگرانم که تو یه محیط بی روح بزرگ میشه؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
سرکار خانم امینه رحمت پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر سمیه محمدتبار پاسخ دادند.
جناب آقای شاهین کریم پور پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم نادیا صبوری پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

برای درمان بیماران دوقطبی( افسردگی-شیدایی) چه باید کرد ؟

۷ سال پیش
با سلام برادرم چند سال است که دچار بیماری دوقطبی( افسردگی، شیدایی) شده. در مورد درمان این بیماری سوال داشتم. چه مدت طول میکشه؟ پزشک متخصص در این زمینه هم اگر میشناسید لطفا معرفی نمایید. متشکرم
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

چرا همسرم خودش را با خواهرهای خودم مقایسه می کند چکار باید کرد ؟

۷ سال پیش
زنم متولد 70 و دختر دایی من هست و دو سال هست ازدواج کردیم اوایل خیلی خوب بود و هیچوقت حرفی از خواهرام نمیزد و مثل زمان مجردیش بود خوب و کم حرف و شوخ طبع.ولی الان چند ماهی هست که اگر چیزی بهش بگم میگه چطور خواهر خودت اینکار رو میکنه و چیزی بهش نمیگی.میگم خواهرم شوهر داره و شوهرش براش تصمیم میگیره ولی اون قبول نمیکنه.حالا نمیدونم چیکارش کنم؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

آیا پسرمن بیش فعال است؟

۷ سال پیش
پسرم بسیارکنجکاو و بازیگوش و پرتحرک و پرانرژیه ،خشونت زیادی نداره البته دربدست آوردن یا دفاع ازخود گاهی خشونت داره ، مشکل من و پدرش درلجبازی و ازینکه تقریبا اصلا حرف شنوایی ازما و افراد دیگر حتی غریبه ها نداره وحتی ازینکه دست به وسایل دیگران بزنه ابایی نداره وباعث رنجش افراددیگرمیشه وگاهی هم باآلت تناسلی خود بازی میکنه آیا ازنظرشما نیاز به معاینه ی روانپزشک جهت تشخصی بیش فعالی داره یا این رفتار طبیعیست؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

آیا درد معده من منشا اعصاب دارد؟

۷ سال پیش
سلام وقت بخیر من دانشجوی ارشد نفت هستم و حدودا یک سالی هست از استرس و اضطراب شدید دچار شکم درد و معده درد شدید شدم به چند دکتر داخلی هم مراجعه کردم جواب نداد اگه راهی داره کمکم کنید
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
سرکار خانم فاطمه خوشدل پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر علی عرفانی کریم زاده طوسی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر سمیه محمدتبار پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

آیا درمان دندان قروچه ی کودکان عموما درحیطه ی تخصص روانپزشکی است ؟

۷ سال پیش
آیا درمان دندان قروچه ی کودکان عموما درحیطه ی وظیفه ی روانپزشکی است ؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مهرناز شهرستانی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

با شرایط مالی ضعیف چطور میتونم ازدواج کنم؟

۷ سال پیش
با سلام خدمت استاد عزیز و محبوبم.. آقای دکتر من در سن 30 سالگی به سر می برم و درحال حاضر دانشجوی دندانپزشکی هستم و یککار پاره وقت جهت امرار معاش و کمک هزینه تحصیل دارم مدتی هست از همه لحاظ چه بعد عاطفی و احساسی و احتماعی و جنسی نیاز به ازدواج در خودم حس کردم اما از لحاظ مالی در وضعیت خوبی به سر نمیبرم و در برقراری ارتباط خیلی هم دچار مشکل هستم. چندی پیش خدمت یکی همکاران شما رفتم و ایشون گفتن که مشکل من اعتماد به نفس پایین هست ممنون میشم راهنمایی کنید چه کار کنم تا بتونم ازدواج خوبی کنم؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
سرکار خانم امینه رحمت پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
جناب آقای شاهین کریم پور پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر سمیه محمدتبار پاسخ دادند.
سرکار خانم محدثه سمامی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

برای مشکل گزیدن لب کودک پنج ساله ام به چه متخصصی مراجعه کنم؟

۷ سال پیش
برای مشکل گزیدن لب کودک پنج ساله ام به چه متخصصی مراجعه کنم؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

با افکار منفی که خوابم را گرفته اند چه کنم ؟

۷ سال پیش
سلام اقای دکتر افکار منفی هر لحظه باهام هستن.دیگه خواب ندارم.خواهش میکنم کمکم کنید.البته بعد از ازدواج اینجوری شدم 5 سال که ازدواج کردم.سر دردهای وحشتناکی گرفتم.حتی یه لحظه ام فکرم ازاد نمیشه.دوست دارم بمیرم اما فقط نگران دختر 2 سالم هستم.البته دخترمم خیلی کتک میزنم ولی خودم بعدش داغون میشم
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

چگونه داروی کلوزاپین را قطع کنم؟

۷ سال پیش
با سلام مدت 8 سال داروی کلوزاپین مصرف میکنم و مشکلات عدیده ای برایم ایجاد کرده از جمله اضافه وزن و خواب آلودگی صبح و بی انگیزه شدن در زندگی و میخواهم دارو را بدون برگشت بیماری قطع کنم لطفا راهنمایی کنید؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

آیا این اضطراب شدید با قرص درمان میشود ؟

۷ سال پیش
سلام .من در در اکثر موارد بدون دلیل نچندان مهمی دچار استرس میشم که الاعم آن تپش قلب تنگی نفس لرزش دستان قرمز شدن صورت و لرزش صداس طوری که نمیتونم صحبت کنم .حتی وقتی پشت گوشی میخواهم مثلا با رئیسم صحبت کنم یا با یه پسر برای ازدواج آشنا بشم استرس تمام وجودمو میگیره یا وقتی با افراد فامیل سلام و احوال پرسی میکنم یا ازم سوال میپرسن .آیا این یه بیماریه و درمان دارد؟
سرکار خانم دکتر مهری نجات پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

آیا من افسرده شده ام ؟ چه کنم ؟

۷ سال پیش
سلام خسته نباشید.میخاستم بدونم من که مدتیه فقط به اتفاقای بدفکرمیکنم وقط اشک میریزم افسرده شدم؟باید چکارکنم.اریایی ازشیرار.خانمی هستم 43ساله قد165ووزن68 .باهمسرم مشکل خوردم چون سردشدم وحوصله ندارم
سرکار خانم دکتر مهری نجات پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

آیا افسردگی و بی تفاوتی در خواهرم درمان دارد ؟

۷ سال پیش
باسلام وعرض ادب نمیدانم از کجا شروع کنم ولی واقعا نگران زندگی خواهرم وبرادرشوهرم ویگانه فرزندشان (دیابت نوع 1ودر اوج جوانی میباشد )هستم چون زندگیشان حالت روتین پیدا کرده وبه جایی رسیدند که برحسب عادت وحرف بقیه و... هیچوقت حرفشان باهم نزدند که رفته رفته دور ودورتر شدند وفاصله ها ایجاد شد وخواهرم هم که میگه ولش کن کاری بکار هم نداریم همش بابت گذشته و...بلاتکلیف است وبرای خال نبودن عریضه ادامه مد
سرکار خانم دکتر مهری نجات پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

برای تیک دست کودکم چه کار کنم ؟

۷ سال پیش
با سلام دختر ده ساله ای دارم که مدت 4 سال است.که در هنگام هیجانات دست های خود را به حالتی موزون و با حرکات عجیبی تند تند بهم میزند و تکان میدهد.... وقتی از او میخواهیم که این کار را انجام ندهد پس از انجام ندادن دچار دست درد می شود
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

آیا در افسردگی طولانی مدت حتما باید دارو مصرف کرد؟

۷ سال پیش
آیا در افسردگی طولانی مدت حتما باید دارو مصرف کرد؟
جناب آقای دکتر سید احمد موسوی نژاد پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

چگونه میتوان ترس واضطراب کودک را از بین برد ؟

۷ سال پیش
اقای دکتر سلام خسته نباشید دختری دارم که از ناراحتی اضظراب وترس بسیارعذاب میکشد همیشه گریه میکند اصلا ما نمی توانیم به او چیزی بگوییم از این موضوع خیلی خودش ناراحت است همیشه از منمیخواهد که او رابه دکتر ببرم موضوع سوال اضطراب یا ترس است درمواقع ترس واضطراب شدید انگشت دست او قفل می شود بعد از چند دقیقه به حالت اول بر می گردد ایا بیماری دخترم حاد است لطفا مارا راهنمایی نمایید ??
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

این علائم یعنی بیماری خاصی دارم ؟

۷ سال پیش
سلام بنده حدود 5 سالی هست که این بیماری رو دارم در سال شاید 1 یا 2بار به این مشکل بر میخورم بیماریم از یه سر گیجه شروع میشه طوری انگار تو خوابم هیچ چیزی حالیم نمیشه مغزم انگار قدرت تصمیم گیریشو از دست میده تو این مدت دچار توهم میشم و خیلی زیاد میترسم حتما باید یه کسی کنارم باشه وقتی هم این طور میشم هیچ غدایی رو نمیتونم بخورم و حتی یک کلمه حرف هم نمی تونم بزنم حدودا یک یا دو هفته طور میکشه تا خود به خود بهتر بشم وقتی هم حالم خوب میشه این اتفاقاتی رو که در طول بیماری اتفاق افتاده در خاطرم نمیاد
سرکار خانم دکتر ندا فرزانه پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

پسرم 6 ساله است ترسو حساس و غرغروست آیا در این سن طبیعی است؟

۷ سال پیش
پسرم6ساله است ترسو حساس وبسیار غرغروست. از رفتن به دستشویی بیزار است. آیا در این سن طبیعی است؟چگونه با او رفتار کنم؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

برای رفع لرزش دست چه کار بای بکنم ؟

۷ سال پیش
سلام اقای ولی.من چند سالی هست متوجه لرزش دست دستانم شده ام که درصورت استرس خیلی بیشتر میشود چندین دکتر اعصاب روان ومغز اعصابم رفتم ام ارای گرفتن گفتن مشکل نداری داروهایی مثل مادوپار پروپرانول کلرودیازدوکساید وهالوپریدول به من میدادن اما فایده نداشت وبهترم نشدم من پدرم هم لرزش دست داره .دگترا گفتن بابت ارثی بودنه وخوب نمیشه میخواستم ببینم اگه میشه یه راهنمایی کنید بهم یا یک کمکمی که چه کنم چه نکنم .سن من 23 23سالمه واز سن هجده سالگی این مشکل به صورت اشکار بروز کرده ؟؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
مرکز مشاوره و رواندرمانی پارس روان پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر طاهره محمدی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

دو روزه قرص پیموزاید میخورم1/4صبح و شب، خیلی بیقرارم، چیکار باید بکنم؟

۷ سال پیش
دو روزه قرص پیموزاید40 میلی گرم میخورم ، 1/4 صبح و 1/4 قرص شب ، خیلی بیقرارم طوری که اصلا نمیتونم بشینم ، احساس خواب الودگی زیادی دارم . لطفا رآهنمایی بفرمایید ؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مهدی قاسمی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه زرین فرد پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

درمان حمله پنیک چیست؟

۷ سال پیش
سلام آقای دکترمن35سالمه 22ساله حمله پانیک دارم واقعا دیگه خسته شدم دوتادختردارم واقعا روی اونام تا ثیرگذاشته اونام بخاطرمن عصبی شدن هردکتری رفتم بهم قرص آرامبخش دادن بخاطراین حملم حتی کهیرم گرفتم خیلی عذاب میکشم اگه کمکم کنین ممنون میشم
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر بهاره صباغ ابریشمی پاسخ دادند.
مرکز مشاوره و رواندرمانی پارس روان پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مهدی قاسمی پاسخ دادند.
کلینیک تخصصی ذهن برتر ایرانیان پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

آیا هیپنوتیزم برای درمان لکنت در کودکان موثر است؟

۷ سال پیش
باسلام کودک من 8 ساله است با لکنت شدید، که از 3 سالکی لکنت دارد، مدت 3 سال تحت کفتار درمانی و بازی درمانی بوده، و از دو سال کذشته داروی ریسپریدون مصرف میکند، ولی متاسفانه همچنان لکنت شدید دارد فقط گاهی کم و زیاد میشود، آیا بعنوان درمان موثر میتوان از هیپنوتیزم استفاده کرد ؟ پیشنهاد شما چیست؟ با تشکر فراوان، فریدونی
جناب آقای دکتر دانیال خواجوی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر سمیه محمدتبار پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

همچنان درد مقاربت بعد از 13 سال چاره چیست ؟

۷ سال پیش
از ابتدای ازدواج تا کنون و با گذشت یک زایمان همچنان هنگام نزدیکی دچار درد شدید هستم بطوریکه میلم را کاملا از دست داده ام. آیا امکان درمان وجود داره؟؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

آیا نوروفیدبک بر اوتیسم تاثیری دارد؟

۷ سال پیش
با سلام واحترام آقای دکترفدایی من ی پسر 2سال ونیمه با علایم اوتیسم دارم ک هنوز اختلال تکلم دارد و حدود یکسال است تحت درمان و کار درمانیست و تاحدودی علایم اوتیسم خفیفترشده اما همچنان اختلال تکلم و عدم فرمان پذیری وجود دارد! ب سفارش یکی از آشنایان درمورد نوروفیدبک تحقیقاتی انجام دادم و نام شمارو بعنوان هشدار دهندگان دیدم میخواستم بدونم شما دراین مورد و شرایط نوروفیدبک رو توصیه میکنید یا نه؟ من غیراز تایید هیچ نظری درمورد نوروفیدبک نشنیدم بنابراین نظرشما برام خیلی مهمه!?
جناب آقای دکتر دانیال خواجوی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مهدی قاسمی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

آیا درمانی برای این نوع اضطراب است ؟

۷ سال پیش
من استرس و ترس دارم ازعدم دسترسی به امکانات پزشکی و به وجود امدن مشکل و بیماری برای هم خودم و اطرافیانم در فاصله های بین جاده ای و یا در کوه و در هواپیما و این قبیل چیزها هست که مبادا نتوانیم به موقع به بیمارستان برسانیم وهمین باعـث عدم سفر باهواپیما برایم شده )و آیا درمانی برای این مشکل هست
سرکار خانم دکتر مهری نجات پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

درمان افسردگی خفیف چیست ؟

۷ سال پیش
با سلام خانمی 31 ساله هستم و یه دختر 3 ساله دارم، در شرف دفاع از پایان نامه دکترا هستم، خیلی کلافه و بی حوصله ام، اصلا حوصله بچه و کارهاشو ندارم، نمیتونم باهاش کنار بیام، روحیه ام گرفته است، چه کنم روحیه ام بهتر بشه
سرکار خانم دکتر مهری نجات پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

فرزندم پرخاشگر است چه کنم ؟

۷ سال پیش
سلام.پسر5ساله ای دارم که خیلی دست بزن داره.میریزه میپاشه.کتک میزنه.بچه های دیگرو به صورت وحشتناک اذیت میکنه.حرف گوش نمیکنه.به نظرتون چیکار کنم ؟به خدا خیلی خسته شدم.راه حلم چیه؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

میتوان تنبلی را درمان کرد؟

۷ سال پیش
سلام،خسته نباشید. من اشتیاق زیاد دارم موقع شروع کارا و خیلی خیلی خوب شروع میکنم،روزی 8ساعت به راحتی درس میخونم،اما یکم که حس کنم نمیتونم به راحتی انگیزمو از دست میدم،آزار میبینم که اون هدف رو رها کردم اما رهاش میکنم،همه زندگیم تکرار این سیکل شده!
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

آیا میشه اطلاعاتی راجع ترنس سکشوال ها بدین ؟

۷ سال پیش
اطلاعاتی راجب ترنس سکشوال ها دارند؟
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.

بداخلاقی و اختلالات احساسی شدید دارم، نیاز به مرکز مشاوره یا روانپزشک؟

۷ سال پیش
اخیرا دچار اختلالات روحی و احساسی شدید میشم.چند ماه پیش پدرم فوت کرده و از اون زمان مشکلم حادتر شده.مدام دعوا می کنم.با همه. با خودم حرف میزنم.جمع گریز شدم.حتی اتفاق افتاده که به خودکشی هم فکر کردم. سر هر چیزی با مادرم دعوا می کنم.در واقع نمیتونم مشکلات خیلی ساده رو به همون سادگی که هستن حل کنم. با خواهرم مشکل اساسی دارم و... دارم عذاب می کشم. بیش از اونچه که فکرشو بکنین فکر می کنم و تو افکارم مدام با همه دعوا می کنم و گاه گریم میگیره.به نظر شما پیش روانپزشک برم یامراکز مشاوره؟ اوضام خیلی خرابه؟
سرکار خانم دکتر مهری نجات پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

آیا برای مشکل افسردگی بایدبه روانشناس مراجعه کنم یاروانپزشک ؟

۷ سال پیش
باسلام وخسته نباشیدخدمت شماعزیزان.ببخشیدمن 2تاپسر دارم4ساله و3ماهه.خیلی عصبی شدم واحساس میکنم افسردگی دارم.پرخاشگرشدم البته شوهرم بامن همکاری نمیکنه بیشتراعصابموخوردمیکنه.توی زندگیم بعضی وقتاکم میام آخه خیلی بهم فشاراومده ازنظر روحی وروانی .همش گریه میکنم وخودخوری میکنم.پسرمم خیلی فضول وشیطنت داره وباعث میشه بهم فشاربیادودست بلندمیکنم. بابعضی اخلاقای شوهرم نمیسازم وتحمل نمیکنم.یه جورایی ازشوهرم کمی کمبودی محبت دارم وزودرنجم وقهرمیکنم .....زندگیمودوست دارم ولی کم آوردم.بنظرتون چکارکنم?
سرکار خانم دکتر مهری نجات پاسخ دادند.
مرکز مشاوره و رواندرمانی پارس روان پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مریم تاج دینی پاسخ دادند.

اختلال شخصیتی مرزی را چطور می توانم رفع کنم؟

۷ سال پیش
با توجه به مطالبی که در اینترنت خوندم متوجه شدم مشکلات روحی که دارم و خیلی وقته باهاش درگیرم (دم دمی مزاح بودن، حالت روحی پایدار نداشتن، خود آزاری و ...) را بهش میگن اختلال شخصیتی مرزی سوالم اینه: چطور باید حلش کنم؟ روانشناس یا روانپزشک یا روانکاو، چه تخصصی میتونه کمکم کنه؟
سرکار خانم دکتر مهری نجات پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

آیا جلوگیری از عطسه کردن جز بیماری پانیک است؟

۷ سال پیش
به خاطر بیماری پانیک دو سال دارو فلووکسامین 100 و الپروزم و سیتلوپرام هگزان 20 مصرف کردم ، این دارو ها در روند بهبودیم خیلی خوب بود؛بعد از دو سال که داروها رو قطع کردم،به مدت 5 ماه بدون دارو سپری کردم وضعیت طبیعی و خوبی داشتم؛ ولی بعد از 5ماه افکار به سراغم امد و نسبت به عطسه کردن حساس شدم و جلوی عطسه کردنم را میگیرم؛به خاطر همین اعتماد به نفسم خیلی اومده پایین و میگم من ادم غیر عادی هستم و در کارهای غیر ارادی بدنم حساس شدم، به خودم میگم دیگه هیچ وقت نمیتونم عطسه کنم تو رو خدا کمکم کنید؛
سرکار خانم دکتر مهری نجات پاسخ دادند.
مرکز مشاوره و رواندرمانی پارس روان پاسخ دادند.
جناب آقای شاهین کریم پور پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر راضیه نیری فرد پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر فاطمه شایگان شریف پاسخ دادند.

آیا یک بیمار که اختلالات شخصیتی و روانی داره درمان میشود ؟

۷ سال پیش
سلام. همسر من بیش از حد تمایل ب برقراری ارتباط با خانمهای متفاوت حتی سن بالا داره 10 ساله ازدواج کردیم و تاحالا با افراد زیادی رابطه کلامی یا حتی جنسی داشته خودش گاهی اظهار درماندگی میکنه از رفتارش و میگه ک واقعا معذبم و نمدونم چرا ی زن ک میبینم کل فکر و ذهنم درگیرش میشه. پیش روانپزشک بردمش پارسال داروهایی بش داد ک توان جنسیشو تا حد صفر پایین آورد و چون در مدت درمان اذیت میشد بخاطر این قضیه دیگه درمان رو ادامه نداد. درکل عصبی و پرخاشگره و رفتار و عاداتش مث ی پسرنوجوونه آیا بیماریش درمان میشه؟
سرکار خانم دکتر مهری نجات پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.

دختری دو ساله دارم که موی سرش را میکند برای درمانش چه کنم؟

۷ سال پیش
با سلام دختری دارم که الان 2 سال و سه ماه سن دارد و حدود یک ماه است که از قسمت وسط سرش مو می کشد و این قسمت از سرش خالی شده برای درمانش چکار کنم آیا با دارو درمان میشود یا نیاز به رفتار درمانی دارد با توجه به اینکه در شهرستان خرمدره زنجان هستم چه زمانی می توانم به مطب مراجعه کنم؟ صوفیه کریم خانی
جناب آقای دکتر مهدی عبدلی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سبحان پورنیکدست پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مهرناز شهرستانی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر مسعود نامجو پاسخ دادند.
دیگر پزشکان مرتبط با درمان این سوال