تپش قلب پس از افزایش دوز سرترالین — علت و راهکار

سلام وقت بخیر
من به دستو روانپزشک به علت وسواسیت شدید به سلامتی از دوز ۱۰۰ سرترالین رسیدم به ۲۰۰
ده روزی هست از شروع قرص- تپش قلبم بیشتر شده- امروز نوار قلب دادم- پزشک اورژانس و متخصص بیهوشی گفتند سالمه
لطف میکنید بررسی کنید عکس اپلود شد
علایم دیگه ندارم-یک روزه اینجوری شدم
5 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً تپش قلب شما در ارتباط با افزایش دوز سرترالین است یا در نتیجه افزایش اضطراب ناشی از تغییر دوز رخ داده؛ در بیشتر موارد این حالت گذرا و بدخیم نیست.
نوار قلب اورژانسی طبیعی است که احتمال مشکل قلبی خطرناک را کاهش می‌دهد، اما پیگیری لازم است.
راهکارهای عملی:
- بنشینید یا دراز بکشید و تنفس عمیق شکمی (نفس آهسته و کنترل‌شده) انجام دهید.
- کافئین، نیکوتین و محرک‌ها را موقتا قطع کنید.
- نبض را برای چند دقیقه کنترل و زمان شروع تپش را ثبت کنید.
- با روان‌پزشک معالج درباره کاهش یا ثابت نگه‌داشتن دوز و نیاز به بررسی بیشتر تماس بگیرید.
علائم هشدار:
- درد یا فشار قفسه سینه جدید و شدید
- غش، ضعف شدید یا سرگیجه مداوم
- تنگی نفس یا تپش بسیار نامنظم/بسیار سریع
تخصص پیشنهادی: روان‌پزشکی

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص