لکه‌بینی بعد از قرص اورژانسی؛ طبیعی است؟

سلام وقت بخیر
من تاریخ۱۸ مهر تا ۲۴مهر پریود بودم و در تاریخ۲۷ مهر نزدیکی داشتم،قرص اووسیز ۱/۵,(لوونورژسترل)خوردم فرداش و امروز ۴ ابان لکه های قرمز و قهوه ای دیدم،طبیعیه طی یکی دو هفته دوباره پریود شدم؟؟مشکلی ایجاد نمیشه؟چون قرص نورم اسکین هم واسه پوستم میخورم.
4 آبان 1405

پاسخ پزشکان

0
وقت بخیر پس از مصرف قرص اورژانسی احتمال نوسان هورمونی و لکه بینی هست

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً لکه‌ها مربوط به مصرف قرص اورژانسی (لوونورژسترل) هستند و در بیشتر موارد به صورت خونریزی یا لکه‌بینی کوتاه‌مدت رخ می‌دهد.
داروهای پوستی هورمونی یا بعضی داروها می‌توانند چرخه قاعدگی را تغییر دهند اما تشخیص قطعی نیاز به معاینه دارد.
آرام باشید؛ معمولاً مشکلی جدی پیش نمی‌آید.
راهکارهای عملی:
- از نوار بهداشتی یا پد استفاده کنید و استراحت کنید.
مایع‌درمانی و تغذیه مناسب داشته باشید.
- چرخه قاعدگی و تاریخ و شدت خونریزی را یادداشت کنید تا به پزشک نشان دهید.
- اگر پریود بعدی بیش از یک هفته تأخیر داشت یا احساس می‌کنید خونریزی غیرطبیعی است، تست بارداری خانگی انجام دهید.
علائم هشدار:
- خونریزی بسیار شدید یا غیربندآور (ضعف، سرگیجه یا عوض شدن پوشک هر ساعت).
- درد شدید شکم یا تب یا ترشح بدبو از واژن.
- تأخیر بیش از یک هفته در قاعدگی همراه با نتیجه مثبت تست بارداری.
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.