سرگیجه و تهوع بعد از شروع متفورمین

از زمانی که قرص متفورمین وعده ای دوتا برام دکتر تجویز کرده خال و تهوع و سرگیجه دارم اصلا حال هم ندارم
6 آبان 1405

پاسخ پزشکان

0
سلام
اگر خ حالتون را بد میکنه وبرای تنبلی تخمدان می خورید یکی را ادامه بدهید

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علت علایم شما در بیشتر موارد عارضه گوارشی متفورمین است (تهوع و احساس ناخوشی) و اغلب با تغییر نحوه مصرف یا زمان دارو بهتر می‌شود؛ در موارد نادر احتمال لاکتیک اسیدوز وجود دارد که نیاز به بررسی فوری دارد.
راهکارهای عملی:
- فوراً بنشین یا دراز بکش تا سرگیجه کاهش یابد و از افتادن جلوگیری شود.
- دارو را همیشه همراه غذا مصرف کن و از مصرف با معده خالی پرهیز کن.
- مایعات کافی بنوش و در صورت امکان قند خون را اندازه بگیر.
- اگر علایم ادامه‌دار یا شدید شد، قبل از قطع دارو با پزشک یا مرکز درمانی تماس بگیر.
علائم هشدار:
- تنگی نفس جدید یا تنفس بسیار سریع.
- ضعف شدید، گیجی یا از دست دادن هوشیاری.
- استفراغ مکرر، درد شدید شکم یا ضربان قلب خیلی تند.
تخصص پیشنهادی: متخصص غدد

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص