تپش قلب بعد از کنکور کور؛ علت و اقدام سریع

سلام خست نباشید مادر من الان ۱ سال هست
کنکور کور ۲.۵نصف مصرف میکنه همیشه بعد از صبحانه بود الان دکترش گفته ساعت ۴ عصر اما امروز گفت تپش قلبم حس میکنم زیاده و ۱ کنکور کور ۲.۵ ساعت ۴خورد ولی خواب بود ترسید و بخاطر همین بود بیشتر و یکی خورد الان نگرانم و به دکترش دسترسی ندارم و ساعت ۹ شب هم باید قرص فشار تلمیک ۴۰ میلی رو نصف بخوره
اخرین بار که ضربان قلبش گرفت هفته پیش بود ۷۷ بود
6 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً تپش قلب مادرتان به‌طور موقت ناشی از اضطراب بعد از مصرف دوز اضافی یا برهم‌کنش موقتی بین «کنکور کور» و داروی فشار است.
در بیشتر موارد این وضعیت گذرا و قابل کنترل است؛ نگران نباشید و آرام باشید.
راهکارهای عملی:
1 نبض را برای ۳۰ ثانیه بشمارید و فشار را اگر دستگاه دارید اندازه‌گیری کنید.
2 بنشانید یا درازش کنید، تنفس عمیق و آهسته (۴ ثانیه نفس، ۶ ثانیه بازدم) را چند دقیقه تکرار کند.
3 از مصرف دوز اضافی دیگر خودداری شود و قرص بعدی را طبق زمان پزشک یا نسخه بدهید.
4 در صورت امکان با پزشک یا مرکز اطلاع سموم تماس بگیرید تا راهنمایی دقیق بدهند.
علائم هشدار:
1 غش یا گیجی شدید
2 تنگی نفس یا درد قفسه سینه
3 ضربان بسیار نامنظم یا ضربان خیلی سریع/خیلی کند (مثلاً >120 یا <50)
تخصص پیشنهادی: قلب و عروق

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص