حالت بد بعد از تغییر دوز سرترالین چیست؟

سلام من تا هفته پیش یک چهارم زلوفت میخورذم حالم خوب بود به علت نبودش دکتر نصف سرترالین هگزال تجویز کردن دوز پنجاه نصفش،من دو روز خورذم به شدت حالم بد شد بی قراری شدید که دوباره دکتر گفت زلوفت پیدا کن به زور پیدا کردم گفت یک چهارم شروع کن ولی هنوز حالم افتضاح بی قراری شدید افسردگی مخصوصا نزدیک غروب که تازه ایجاد شد استرس شدید
میخوام ببینم اخه من چی شدم حالم آنقدر بده
5 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علت حال بد شما سازگاری بدن به تغییر دارو یا سندرم قطع/تغییر دوز (تغییر از زلوفت به سرترالین یا افزایش دوز) است. در بیشتر موارد این واکنش‌ها موقتی‌اند اما بسیار ناراحت‌کننده و قابل کنترل هستند؛ نیاز به بررسی و تنظیم مجدد توسط پزشک وجود دارد.
راهکارهای عملی:
- همین حالا با پزشک یا داروساز تماس بگیرید و تغییر دوزها و علائمتان را گزارش کنید؛ ممکن است بازگشت به دوز قبلی یا کاهش تدریجی لازم باشد.
- دارو را ناگهانی قطع نکنید و هر دوز را سر ساعت مصرف کنید.
- مصرف کافئین و محرک‌ها را کاهش دهید، آب و غذا منظم داشته باشید، و از تکنیک‌های آرام‌سازی (تنفس عمیق، پیاده‌روی کوتاه) استفاده کنید.
علائم هشدار:
- افکار یا رفتار خودآسیبی یا خودکشی
- تشنج یا از دست دادن هوشیاری
- تنگی نفس یا درد قفسه سینه یا گیجی ناگهانی
تخصص پیشنهادی: روان‌پزشکی

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص