تداخلات دارویی در افسردگی و عوارض جانبی

سلام من چند ماه بیش در حال ترک داروی ونلافاکسین بودم که دچار افسردگی نسبتا شدیدی شدم و پزشک بوپروپیون و والپروات سدیم رو اضافه کرد ، بهبود قابل توجهی نداشتم سردرد و سرگیجه بدی هم سمتم اومد بعد دکتر برام ایمی پرامین تجویز کرد الان دوز داروییم به این شکله: صبح بوپروپیون ۱۵۰ ، ظهر ونلافاکسین ۳۷.۵ و ایمی پرامین ۱۰ ، شب هم والپروات ۲۵۰ و ایمی مرامین ۱۰
الان حدودا دو هفته است مصرف میکنم
8 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علائم شما ناشی از تداخل دارویی یا عوارض جانبی ترکیب ونلافاکسین، بوپروپیون، ایمی‌پرامین و والپروات است.
در بیشتر موارد سردرد و سرگیجه در هفته‌های اول درمان شایع‌اند و با زمان یا تنظیم دوز کاهش می‌یابند.
نگران نباشید اما پیگیری سریع لازم است.
«راهکارهای عملی:»
- ادامه مصرف دقیق طبق تجویز؛ از قطع ناگهانی خودداری کنید.
- فهرست کامل داروها، دوز و زمان مصرف را مکتوب کنید و برای بررسی تداخل به پزشک یا داروساز نشان دهید.
- فشار خون و نبض را در وضعیت خوابیده و ایستاده اندازه‌گیری کنید؛ در صورت افت فشار یا تپش غیرطبیعی گزارش دهید.
- از الکل و رانندگی یا کار با ماشین‌آلات خودداری کنید تا علائم کنترل شود.
«علائم هشدار:»
- تب بالا، تعریق شدید یا سفتی عضلانی و گیجی (ممکن است نشانه سندرم سروتونین باشد).
- تشنج یا از دست دادن هوشیاری.
- تپش قلب خیلی سریع، درد قفسه سینه یا غش ناگهانی.
«تخصص پیشنهادی:» روان‌پزشکی

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص