خارش و تاول بعد از پاروکستین و هالوپریدول

سلام. دکتر برام هالوپریدول ۰.۵ و پاروکستین ۲۰ تجویز کردن، ۳روز بعد از مصرف، بدنم خارش گرفت و تاول زد. به دکتر اطلاع دادم، گفتن بعید هست از داروها باشه. رفتم دکتر بیمارستان، برام آمپول ضدحساسیت تجویز کردن، خوب شدم.
ولی دوباره ۲ روز بعد، خارش و تاول شروع شده.
ممکنه علتش مصرف همزمان این دو دارو باشه؟
23 شهریور 1405 آخرین بروزرسانی: 24 شهریور 1405

پاسخ پزشکان

خلاصه پاسخ پزشک بازبینی‌شده توسط پزشک تأییدشده
سلام. هر فردی ممکن است به یک دارو حساسیت داشته باشد. توصیه می شود هر دارو را تک تک مصرف کنید تا ببینید حساسیت به کدام دارو علت خارش هاست.
— دکتر مهرناز رضوان فرد، متخصص اعصاب و روان - روانپزشک مشاهده پاسخ کامل
1
سلام
ممکن است بدنتان به یکی از این داروها واکنش داده باشد در صورت ادامه دارو باید تغییر یابد
1
سلام
وعرص ادب خارش وتاول میتونه عوارض دا رویی باشه حتما به برر.
سی بیشتر نیاز هست
1
سلام
دوست عزیز
متاسفم که این تجربه دشوار را دارید.
باید خیلی جدی بگویم که وقتی بعد از مصرف دارو، علامتهایی مثل خارش و تاول (که نشانهی واکنش حساسیت است) ظاهر میشود، نباید آن را نادیده گرفت.
حتی اگر پزشک اولیه گفته باشد بعید است، تکرار این اتفاق بلافاصله بعد از مصرف، احتمال واکنش آلرژیک به یکی از این دو دارو (یا هر دو) را بسیار بالا میبرد.
فعلا مصرف دارو را به طور خودسرانه قطع نکنید، اما سریعا با پزشک خود تماس بگیرید و دقیقا بگویید که علائم پس از درمان اولیه دوباره برگشتهاند.
اگر دچار تنگی نفس، تورم صورت یا گلو شدید، بدون معطلی به اورژانس مراجعه کنید.
احتمال اینکه واکنش بدنتان به یکی از این داروها باشد، بسیار زیاد است و پزشک باید در مورد جایگزین کردن آنها تصمیم بگیرد
1
درود
بله احتمالا به داروها حساسیت دارید اگر دوباره زدید.
پیشنهاد می کنم با یک روانپژشک دیگر پیش ببرید ادامه درمانتون
1
سلام.
هر فردی ممکن است به یک دارو حساسیت داشته باشد.
توصیه می شود هر دارو را تک تک مصرف کنید تا ببینید حساسیت به کدام دارو علت خارش هاست.
1
سلام
وقت بخیر
بله ممکن است مصرف هر کدام به تنهایی یا به صورت همزمان عوارض ایجاد کند
0
سلام.
دوست عزیز؛
نمی شود احتمال واکنش دارویی را نادیده گرفت و لازم است هر دو دارو توسط پزشک بررسی شوند.
تاول پوستی پس از شروع داروی جدید، به ویژه اگر همراه با تب، زخم دهان یا چشم، درد پوست یا پوسته ریزی باشد، نیازمند ارزیابی فوری بیمارستانی است.
توصیه اکید می کنم همین امروز برای معاینه مجدد به پزشک یا اورژانس مراجعه کنید و خودسرانه داروها را قطع یا دوباره شروع نکنید.

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً شما دچار یک واکنش حساسیتی دارویی هستید (در بیشتر موارد یکی از داروها مثل پاروکستین علت شایع‌تر است) یا در موارد نادر ترکیب دو دارو حساسیت را تشدید کرده است.
نگران نباشید اما این وضعیت نیاز به پیگیری دارد.
راهکارهای عملی:
- مصرف هر دو دارو را فعلاً قطع کنید و فوراً با پزشک یا اورژانس تماس بگیرید.
- بسته‌های دارو را نگه دارید و از ضایعات عکس بگیرید تا در ویزیت نشان دهید.
- آنتی‌هیستامین خوراکی غیرنسخه‌ای مانند ستیریزین را طبق دوز توصیه‌شده مصرف کنید مگر منع مصرف داشته باشید.
- پوست را خنک و تمیز نگه دارید، از خاراندن خودداری کنید و از کرم‌ها یا لوسیون‌های جدید استفاده نکنید.
علائم هشدار:
- تب یا حالت بیماری عمومی و ضعف شدید
- تاول‌های وسیع یا ضایعات در دهان، چشم یا مخاط‌ها
- تنگی نفس، ورم صورت یا گلو
تخصص پیشنهادی: آلرژی و ایمونولوژی

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص