گزگز دست بعد از ایمی‌پرامین؛ علت و اقدام فوری

سلام.من بدلیل اضطراب شدید و سندرم روده تحریک پذیر از نوع اسهال زیر نظر روانپزشک ایمی پرامین دوز ۱۰ یکی صبح و یکی شب شروع کردم.امروز روز شیشم مصرف هست،از دیشب خیلی یهویی گز گز دست چپ پیدا کردم و حالت سوزن سوزن میشه انگشتای دستم،تابحال سابقه همچین چیزی نداشتم،فردا هم نوبت روانپزشکمو گرقتم،ایا عوارض دارو هس؟؟؟من وسواس بیماری هم دارم نکنه ام اس گرفتم
9 آبان 1405

پاسخ پزشکان

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً این گزگز که از روز ششم شروع شده یک عارضهٔ دارویی نسبتاً گذرا از ایمی‌پرامین است؛ در بیشتر موارد موقتی و قابل‌بررسی.
احتمال کمتر وجود علت عصبی جدی (مثل سکته یا اختلال عصبی) که نیاز به ارزیابی دارد.
نگران ام‌اس نباشید اما بررسی مناسب لازم است.
راهکارهای عملی:
- آرامش و تنفس عمیق شکمی برای کاهش اضطراب و ارزیابی تغییرات حس.
- فعلاً دارو را بدون تغییر دوز قطع نکنید و برنامهٔ درمانی را تا مراجعه حفظ کنید.
- از رانندگی یا کارهای پرخطر تا مشخص‌شدن علت خودداری کنید.
- شروع زمان، توصیف دقیق و هر علامت همراه (سرگیجه، ضعف، تغییر گفتار) را یادداشت و در قرار نشان دهید.
علائم هشدار:
- ضعف ناگهانی یا فلج یک طرف بدن
- تغییر ناگهانی در گفتار یا بینایی
- تشنج یا از دست رفتن هوشیاری
تخصص پیشنهادی:
نورولوژی

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص