کهیر بعد از فلوکسیتین — چه کار کنم

سلام من به خاطر اضطراب به روان پزشک مراجعه کردم بهم پروپرانولول ۱۰ و فلوکسیتین (اول ۱۰ بعد ۲۰) داد و تقریبا ۲۰ روز مصرف کردم و هیچ مشکلی نداشتم تا اینکه یک شب بعد از حمام بدنم شروع کرد به کهیر زدن و رفتم دکتر آنتی هیستامین های مختلف مصرف کردم تا دیروز که نتونستم قرص های اعصاب رو بخورم و حس کردم دارم بهتر میشم امروز بعد از خوردن قرص های اعصاب دوباره کهیر زدم
تا پنجشنبه دکترم نوبت نداره چیکار کنم
8 شهریور 1405 آخرین بروزرسانی: 10 شهریور 1405

پاسخ پزشکان

خلاصه پاسخ پزشک بازبینی‌شده توسط پزشک تأییدشده
سلام برای درمان اضطراب باید تکنیک های تنظیم هیجان رو یاد بگیرین و ریشه اضطرابتون پیدا بشه و درمان شه، به روانشناس مراجعه کنید.
— محدثه امیریان، روانشناس و مشاور مشاهده پاسخ کامل
1
سلام
برای درمان اضطراب باید تکنیک های تنظیم هیجان رو یاد بگیرین و ریشه اضطرابتون پیدا بشه و درمان شه، به روانشناس مراجعه کنید.
0
احتمالا بخاطر حساسیت به فلوکستین هست، قطع دارو باید تحت نظر پزشک معالج انجام بشه، برای مدیریت اضطراب میتونی از روشهای غیر دارویی استفاده کنی ، مشاوره با روانشناس توصیه میشه.
از آب ولرم برای حمام استفاده کنید
0
با سلام و وقت بخیر.
بروز کهیر بعد از مصرف داروهایی مثل فلوکسیتین یک واکنش آلرژیک دارویی محسوب میشه و اینکه با قطع و وصل کردن دارو علائمتون تغییر کرده نشون میده سیستم ایمنی بدن با این ترکیب سازگار نیست.
برای کنترل خارش از یک پزشک عمومی کمک بگیرید تا بعدا متخصص داروی جایگزین رو براتون تنظیم کنه.
0
سلام
فعلا داروی اعصاب مصرف نکنید.
تا روز پنج شنبه که برید پیش روانپزشکتون.
0
با سلام
حتما با پزشکتان مشورت کنید و خودسرانه دارو رو قطع نکنید و در کنار دارو حتما به روان شناس نیز مراجعه نمایید
0
سلام
وقت بخیر
مصرف هر دارویی عوارضی در پی دارد که قاعدتا اجتناب ناپذیر است ضمن اینکه دارو نمی تونه درمان عمیقی رو شکل بده
اما به اطلاع شما برسانم رویکرد درمانی( ptc ) که نوعی (روان درمانی عملی) محسوب میشه می تونه با ارزیابی دقیق شما و ارائه راهکار تخصصی در همان (جلسه اول درمانی و البته ((بی نیاز از مصرف دارو))درمان عمیق و ریشه ای را کوتاهترین زمان ممکن در مورد اضطراب شما رقم بزنه نمایل به درمان با این رویکرد را داشتید می تونید با بنده تماس بگیرید
گرچه انتخاب نوع درمان با شماست اما اگر خواستید دارو درمانی را ادامه بدین حتما با روان پزشک خودتون مشورت کنید
0
سلام.
دوست عزیز؛
با توجه به اینکه کهیر بعد از مصرف مجدد دارو برگشته، احتمال ارتباط آن با فلوکستین وجود دارد و بهتر است قبل از شروع دوباره مصرف آن ، حتما با روانپزشک خود مشورت کنید.
ضمنا در نظر داشته باشید که دارو ها فقط علائم را کاهش می دهند و مطلقا درمان کننده قطعی نیستند.
بنابراین
توصیه اکید می کنم که حتما در کنار درمان دارویی، روان درمانی تخصصی و منظم برای اضطراب ، بویژه درمان شناختی _رفتاری یا cbt را با روانشناس متخصص در این حوزه شروع کنید؛ زیرا می تواند به درمان ریشها ی اضطراب و کاهش وابستگی به دارو کمک کند و باعث می شود به درمان عمیق و پایدار برسید و بتدریج نیاز شما به دارو تا حد زیادی کاهش می یابد.
0
سلام
وقت بخیر
فعلا دارو را مصرف نکنید تا روز پنج شنبه

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً کهیر شما ناشی از حساسیت دارویی به فلوکسیتین است؛ در بیشتر موارد با قطع دارو و آنتی‌هیستامین بهبود پیدا می‌کند.
احتمال کمتر وجود دارد که پروپرانولول عامل باشد.
نگران نباشید اما اقدامات احتیاطی لازم است.
راهکارهای عملی:
- فعلاً مصرف فلوکسیتین را قطع کنید؛ درباره قطع پروپرانولول اگر بیماری قلبی یا فشار خون دارید با پزشک مشورت کنید.
- ادامه یا شروع آنتی‌هیستامین خوراکی غیرمستری مانند ستیریزین یا لوراتادین طبق دوز معمول برای کاهش خارش.
- از حمام ولرم استفاده کنید، از آب گرم و مالش پوست خودداری کنید و کمپرس خنک بگذارید.
- عکس از کهیرها و زمان مصرف داروها ثبت کنید تا در ویزیت نشان دهید.
علائم هشدار:
- تنگی نفس، خس‌خس یا بلع دشوار (تورم صورت/زبان).
- سرگیجه شدید، غش یا احساس افت فشار خون.
- توأم شدن کهیر با تب بالا یا گسترش سریع ضایعات.
تخصص پیشنهادی: متخصص آلرژی و ایمونولوژی

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص