سندرم سروتونین با سرترالین ۱۰۰ و ونلافاکسین ۱۵۰؟

باسلام من ۷ ماهه قرص سرترالین ۱۰۰ روزی یک عدد صبح و قرص ونلافاکسین ۳۷/۵ روزی دو عدد برای مسخ شخصیت و واقعیت و پانیک مصرف میخوردم دکتر دوز ونلافاکسین را به ۱۵۰ در روز افزایش داد
۵ روز ۱/۴ قرص ونلافاکسین را خوردم
۵ روز بعد ۱/۲ و امروز بعد ۵ روز دو عدد دوز ۷۵ خوردم
میخواستم بدونم ایا ونلافاکسین ۱۵۰ با سرترالین ۱۰۰ سندرم سروتونین میده؟
خیلی میترسم دچارش بشم
8 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علت نگرانی شما تداخل دو داروی سروتونرژیک است؛ در بیشتر موارد با افزایش تدریجی دوز و پایش علائم مشکلی جدی رخ نمی‌دهد و نباید خیلی نگران باشید.
راهکارهای عملی:
- روزهای اول بعد از افزایش دوز خودتان را برای ۷۲ ساعت اول پایش کنید: تب، تعریق، لرزش، اختلال گفتار یا خواب‌آلودگی را چک کنید.
- از مصرف هر داروی جدید یا مکمل‌های احتمالی سروتونرژیک (مثل تریپتان‌ها، ترامادول یا برخی گیاهان) خودداری کنید.
- از قطع یا تغییر ناگهانی دارو خودداری کرده و هرچه سریع‌تر با پزشک یا داروساز معالج تماس بگیرید تا در صورت نیاز برنامه کاهش یا تغییر دوز تعیین شود.
علائم هشدار:
1 تب بالا، سفتی عضلانی شدید یا تعریق زیاد
2 لرزش خیلی شدید، میوکلونوس یا تشنج
3 گیجی شدید، از دست دادن هوشیاری یا تند شدن ضربان قلب
تخصص پیشنهادی: روانپزشکی

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص