لکه‌بینی و پریود بعد از آمپول پروژسترون

سلام من pco دارم و ۲ ماه هست که اقدام به بارداری کردم، اخرین تاریخ پریودیم ۷ شهریور بوده و تا به امروز که ۶ ابان میشه پریود نشدم و باردار هم نیستم.امروز صبح ساعت ۱۱ رفتم ۲ تا امپول پروژسترون ۵۰ زدم و الان که ساعت ۳ بعد از ظهره لکه بینی دارم.
علت لکه بینی ها و شروع پریود، امپول هست یا من میخواستم پریود بشم از قبل توی این تاریخ؟ اینکه الان متوقف میشه لکه بینی و پریودم؟ و دیگه پریود نمیشم یعنی ؟
6 آبان 1405

پاسخ پزشکان

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً لکه‌بینی شما ناشی از اثر تزریق پروژسترون است؛ در بیشتر موارد این دارو باعث خونریزی یا لکه‌بینی کوتاه‌مدت می‌شود.
همچنین ممکن است قاعدگی شما به‌طور طبیعی در آن تاریخ شروع شده باشد.
تشخیص قطعی نیاز به معاینه و پیگیری دارد.
راهکارهای عملی:
- از پد استفاده کنید و میزان، رنگ و مدت لکه‌بینی را ثبت کنید.
- برای درد از مسکن ساده (مثل استامینوفن) استفاده کنید و آب و استراحت کافی داشته باشید.
- تست بارداری را ۷–۱۰ روز پس از تزریق تکرار کنید اگر پریود نشدید.
- در تماس با پزشک یا ماما اطلاعات دقیقی از زمان تزریق و تاریخ آخرین قاعدگی بدهید.
علائم هشدار:
- خونریزی بسیار شدید (تعویض پد هر ساعت یا ضعف زیاد).
- تب بالا یا ترشحات بدبو همراه درد شکم.
- سرگیجه شدید، غش یا تنگی نفس.
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص