مصرف بیش از حد الپرازولام: علائم و خطرات

دوستم ۴۰۰ تا الپرازولام دوز ۱ خورده
و ازش خبری ندارم و فقط میدونم الان خورده
تا صب زنده میمونه؟
9 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً این مقدار، اوردوز جدی بنزودیازپینی است و در بیشتر موارد می‌تواند موجب سرکوب شدید سیستم عصبی مرکزی شود؛ ممکن است خطر مرگ وجود داشته باشد اما اقدام فوری پزشکی شانس بقا را بالا می‌برد.
از وحشت خودداری کنید و سریع عمل نمایید.
راهکارهای عملی:
- فوراً با اورژانس تماس بگیرید و محل دقیق را اعلام کنید.
- سطح هوشیاری و تنفس را هر چند دقیقه بررسی کنید؛ اگر بیهوش اما نفس می‌کشد، او را به پهلو در وضعیت بازیابی قرار دهید.
- اگر تنفس خیلی کند یا قطع شد و آموزش احیای قلبی-ریوی دارید، اقدامات احیا را شروع کنید؛ در غیر این صورت منتظر تیم اورژانس بمانید.
- قرص‌ها یا بسته‌بندی را جمع کنید و به اورژانس تحویل دهید تا داروی دقیق مشخص شود.
علائم هشدار:
- تنفس بسیار کند یا قطع شدن نفس
- بیهوشی عمیق و پاسخ ندادن به صدا یا لمس
- آبی شدن لب یا صورت، تشنج
تخصص پیشنهادی:
اورژانس

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

تن و روان از هم جدا نیستند

رایگان · بدون ثبت‌نام

خواب، گوارش، سردرد و حتی شدتِ درد از حالِ روانی‌مان اثر می‌گیرند — شناختن خود، بخشی از مراقبت از بدن است.

شروع شناخت خودم ←
تست‌های روان‌شناسی — شناخت خودم ←