لکه‌بینی بعد از قرص اورژانسی و سیپروترون

من قرص سیپروترون کامپاند میخورم برای تنبلی تخمدان و رابطه داشتم فردای رابطه پریود شدم واسه اینک خیالم راحت بشه قرص اورژانسی خوردم پریودم کامل بود هفت روز ولی هنوز لکه بینی دارم احتمال بارداری هست؟
10 آبان 1405

پاسخ پزشکان

0
احتمال بارداری بسیار اندک است
ولی در هر صورت تشخیص قطعی با تست خون بتا است
0
سلام
نیازی به مصرف اورژانسی نبوده است بدلیل قرص اورژانسی ست

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علت لکه‌بینی تغییرات هورمونی است: در بیشتر موارد مصرف قرص اورژانسی یا داروی سیپروترون می‌تواند چرخه قاعدگی را به‌طور موقت نامنظم کرده و باعث لکه‌بینی پس از پریود شود.
این وضعیت به‌تنهایی نشانه قطعی بارداری نیست و معمولاً نگران‌کننده نیست.
راهکارهای عملی:
- یک تست بارداری خانگی حساس (یا آزمایش β-hCG خون) را حدود
7-10 روز بعد از پایان لکه‌بینی انجام دهید.
- اگر لکه‌بینی ادامه دارد یا الگوی خونریزی تغییر کرده، تاریخ‌ها و میزان خون‌ریزی را یادداشت کنید و از عکس برای مقایسه استفاده کنید.
- مصرف داروهای روزانه‌تان (سیپروترون) را طبق نسخه ادامه دهید و از قطع ناگهانی خودسرانه پرهیز کنید.
- در صورت نیاز برای بررسی هورمونی یا تنظیم دارو، وقت ویزیت با پزشک بگیرید.
علائم هشدار:
- خون‌ریزی بسیار شدید یا علایم افت فشار (سرگیجه شدید، ضعف، غش)
- درد شکمی شدید یا درد یک‌طرفه که با حالت تهوع همراه باشد
- تست بارداری مثبت یا قطع کامل پریود بیش از دو هفته
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.