تداخل بتاهیستین با نئوتادین

سلام و خسته نباشید خدمت پزشکان عزیز
آیا بتاهیستین با نئوتادین تداخل دارویی دارد؟
4 آبان 1405

پاسخ پزشکان

0
درود
برشما
داروهایی که فرمودید احتمال تداخل بسیار کمی دارن و قابل چشم پوشی هست

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً تداخل دارویی قابل‌توجهی بین بتاهیستین و نئوتادین وجود ندارد و در بیشتر موارد مصرف همزمان عارضه جدی ایجاد نمی‌کند.
با این حال دو حالت محتمل است: یا نئوتادین دارویی متفاوت است و تداخلی ندارد، یا نئوتادین حاوی بتاهیستین است که در این صورت مصرف هر دو باعث تکرار دُز می‌شود.
راهکارهای عملی:
- برچسب و ترکیبات هر دو دارو را همین الآن بررسی کنید؛ اگر هر دو بتاهیستین دارند، همزمان مصرف نکنید.
- دوز و زمان مصرف را با نسخه یا راهنمای دارویی مطابقت دهید و از مصرف هم‌زمان داروهای مشابه پرهیز کنید.
- با داروساز یا پزشک تماس بگیرید تا در مورد نیاز به قطع یا تنظیم دوز راهنمایی کند.
علائم هشدار:
- تپش قلب شدید یا درد قفسه سینه
- تورم صورت/لب‌ها، کهیر یا تنگی نفس (نشانه واکنش آلرژیک)
- سبکی سر شدید، غش یا کاهش هوشیاری
تخصص پیشنهادی: پزشک عمومی

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص