ریزش مو بعد از شروع ماینوکسیدیل

سلام روز بخیر یک سال اسپیداکتون ۱۰۰ مصرف میکنم موهام هنوز نازک کم تراکم بود دکتر قرص ماینوکسیدیل ۲.۵ هم اضافه کردن الان بعد ۲ هفته ریزش موهام خیلی زیاد شده طبیعه؟
9 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً ریزش فعلی شما «شیدینگ» یا ریزش گذرا پس از شروع ماینوکسیدیل است که در هفته‌های اول شایع است و نشان‌دهنده تغییر چرخه رشد موست؛ در بیشتر موارد موقت بوده و با ادامه درمان بهبود می‌یابد.
نگران نباشید.
راهکارهای عملی:
- ادامه مصرف دارو طبق دستور پزشک؛ در بیشتر موارد ریزش اولیه بعد از چند هفته کمتر می‌شود.
- شستشوی ملایم، استفاده از شامپوی سبک و پرهیز از کشش یا حرارت زیاد مو.
- ثبت عکس از پوست سر هر چند هفته برای مقایسه روند ریزش و رشد.
- توجه به تغذیه: پروتئین کافی، و در صورت سابقه کم‌خونی بررسی آهن و ویتامین D توسط پزشک.
علائم هشدار:
- ریزش ناگهانی و وسیع یا ایجاد طاسی تکه‌ای در چند روز.
- قرمزی، درد، زخم یا ترشح چرکی از پوست سر.
- ضعف شدید، سرگیجه یا تپش قلب که نیاز به بررسی سیستمیک دارد.
تخصص پیشنهادی: متخصص پوست و مو

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص