خونریزی بعد از قرص اورژانسی؛ علت و راهکار

رنگ خون هم خیلی تیره هستش
قرص اورژانسی مصرف کردم یه هفته پیش بنظرتون از اون میتونه باشه؟
6 آبان 1405

پاسخ پزشکان

0
سلام
بله درصورت تاخیر قاعدگی بیش ازیک هفته ازمایش خون بارداری بدید
0
بله عزیزم به خاطر همون هست اما اگر پریود اصلی شما خون کمتر از همیشه داشت حتما تست روبدید
0
سلام.
بله. میتونه. باشه. واگر پریود نشدید ازمایش بدید

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً این خونریزی لکه‌بینی یا پریود نامنظم ناشی از تأثیر هورمونی قرص اورژانسی است؛ در بیشتر موارد دارو چرخه را مختل کرده و باعث خون تیره یا خونریزی بین دو پریود می‌شود.
نگران نباشید، اغلب خودبه‌خود برطرف می‌شود.
راهکارهای عملی:
- استراحت و نوشیدن مایعات، استفاده از پد یا نوار بهداشتی و رعایت بهداشت.
- در صورت درد از مسکن ساده مانند استامینوفن یا ایبوپروفن طبق دستور مصرف کنید.
- مقدار، رنگ و تاریخ خونریزی را ثبت کنید تا تغییرات قابل پیگیری باشد.
- انجام تست بارداری خانگی اگر نگرانی از بارداری یا ادامه خونریزی وجود دارد.
علائم هشدار:
- خونریزی بسیار شدید یا تعویض پد هر ساعت همراه ضعف یا سرگیجه — باید فوری مراجعه کند.
- تب یا درد شدید شکمی جدید — باید فوری مراجعه کند.
- ادامه خونریزی بیش از دو هفته یا مثبت شدن تست بارداری — باید فوری مراجعه کند.
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.