خواب‌آلودگی و کاهش تمرکز پس از تغییر داروها

سلام من قرص ولبان مصرف میکردم که دکتر اخیرا برام حذفش کرده و الان اتوموکستین ۴۰و ۱۸میخورم در طول روز و برای خواب هم نصف ترازدون ۵۰و یکچهارم کوییتیاپین میخورم و همینطور اسنترا ۵۰ الان اونقدر خواب الودم با اینکه ساعت یک صبح هست و دیشب به طور کامل خوابیدم امروز خیلی تمرکزم مختل شده و نمیتونم کاری کنم و درس بخونم و سرم سنگینه چیکار کنم بنظرتون قرصهای خواب و اسنتراقبل میخوردم و بقیه رو تازع شروع کردم
6 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علت اصلی خواب‌آلودگی و سنگینی سر، اثر تجمعی و تداخل داروهای آرام‌بخش (ترازدون و کوییتیاپین) همراه با اسنترا و تغییر در داروی قبلی است.
در بیشتر موارد با تنظیم زمان یا دوز داروها این علائم کاهش می‌یابد، نگران نباشید.
راهکارهای عملی:
- از رانندگی و کار با ماشین‌آلات سنگین خودداری کنید تا زمان بهتر شدن هوشیاری.
- الکل و سایر آرام‌بخش‌ها را قطع کنید؛ مایعات و یک پیاده‌روی کوتاه صبحگاهی نور و هوشیاری را افزایش می‌دهد.
- داروها را دقیق ثبت کنید (نام، دوز، زمان) و همین امروز این فهرست را برای پزشک یا داروساز آماده کنید.
- از افزایش یا کاهش خودسرانه دوز خودداری کنید؛ تغییرات باید توسط پزشک انجام شود.
علائم هشدار:
- کاهش سطح هوشیاری یا بیدار نشدن با تحریک ملایم.
- تنفس کند، ضربان قلب خیلی آهسته یا سرگیجه شدید و افت فشار.
- افکار خودآسیب‌رسان یا تغییر شدید در رفتار یا خلق.
تخصص پیشنهادی: روانپزشکی

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص