خونریزی پس از شروع دوفامد در پریود نامنظم

سلام بعد دوماه پریود شدم سه روز اول لکه بینی بود بعدش خونریزی شروع شد رفتم سونو کیست هموروژیک دارم بعد ۱۱روز پریود هنوز پاک نشدم دکتر دوفامد داده از روز یازدهم بخورم امروز شروع کردم خونریزیم بیشتر شده آیا طبیعیه
4 آبان 1405

پاسخ پزشکان

0
سلام
سونوگرافی ضخامت اندومتر شما چقدر بود؟سونو را ارسال کنید

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علت این وضعیت واکنش به شروع داروی پروژسترون (دوفامد) یا تأثیر کیست هموراژیک است.
در بیشتر موارد شروع پروژستین باعث لکه‌بینی یا افزایش موقت خونریزی می‌شود و لزوماً علامت خطرناک نیست.
آرام باشید اما نیاز به پیگیری دارد.
راهکارهای عملی:
- دارو را طبق نسخه ادامه دهید و روزها و مقدار خونریزی را ثبت کنید.
- استراحت کافی، مایعات بنوشید و از کمپرس گرم برای کاهش درد استفاده کنید.
- روزانه تعداد پدها/تامپون‌های خونی را بشمارید؛ در صورت خونریزی خیلی زیاد از مصرف همزمان داروهای رقیق‌کننده خون بدون نظر پزشک خودداری کنید.
- در صورت احساس ضعف یا علایم کم‌خونی، مکمل آهن را طبق نظر پزشک شروع کنید.
علائم هشدار:
- خون‌ریزی بسیار شدید (پر شدن پد/تامپون هر
۱-۲ ساعت یا لخته‌های بزرگ)
- سرگیجه شدید، غش یا تنگی نفس
- درد شکمی خیلی شدید یا تب بالا
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص