لکه‌بینی در مصرف دروسبیلا: علت و راهکار

سلام من حدود ۲ ماه از قرص دروسبیلا استفاده میکنم .بسته اول دومین روز پریود شروع کردم خونریزیم برعکس همیشه که خیلی شدید و۷روز بود .کم بود و مدت ۳ روز وبعد حدود ۴ روز علائم قبل پریود مثل درد سینه زیر دل بدخلقی شروع شد تا زمانی که لکه بینی اتفاق افتاد علائم درد ازبین رفت و دقیقا اخرین قرص سفید خوردم از فردا پریودشدم ب مدت ۷روز با خونریزی مناسبو بعد دوباره لکه بینیم شروع شد تنبلی دارم و دکتر نرفتم
10 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً دلیل لکه‌بینی سازگاری هورمونی بدن به شروع قرص دروسبیلا است و در بیشتر موارد طی چند سیکل وضع طبیعی می‌شود.
جای نگرانی فوری معمولاً نیست اما پیگیری منطقی لازم است.
راهکارهای عملی:
- مصرف قرص را طبق دستور ادامه دهید و از قطع ناگهانی خودداری کنید.
- خونریزی و لکه‌بینی را روزانه ثبت کنید (زمان، مقدار، درد همراه).
- برای درد از مسکن معمولی مثل استامینوفن یا ایبوپروفن طبق دستور روی بسته استفاده کنید.
- در صورت داشتن رابطه محافظت‌نشده یا تأخیر قاعدگی، تست بارداری انجام دهید.
علائم هشدار:
- خونریزی خیلی شدید یا تعویض پد هر ساعت، همراه سرگیجه یا غش.
- درد شکمی شدید یا تب بالای 38 درجه.
- لکه‌بینی یا خونریزی ممتد بیشتر از دو تا سه سیکل یا ضعف و تنگی نفس.
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص