سوزش پوست پا بعد از پماد آ.د.

سلام وقت بخیر چند روز پیش بدریل استفاده از پماد آ.د. برای خشکی پوست پا از ناحیه روی پا احساس سورش شدید پا گرفته ام خواستم بدونم دلیل این چی هست و راه درمان این سوزش چیه با تشکر.
7 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علت سوزش، واکنش تماسی (تحریکی یا حساسیتی) به ترکیبات پماد آ.د. است؛ در بیشتر موارد با قطع پماد و اقدامات ساده پوست ظرف چند روز تا یک هفته بهتر می‌شود و نیازی به نگرانی شدید نیست.
راهکارهای عملی:
- مصرف پماد را فوری قطع کنید و ناحیه را با آب ولرم و صابون ملایم بشویید و با پارچه نرم خشک کنید.
- کمپرس سرد کوتاه‌مدت چند بار در روز برای کاهش سوزش بگذارید.
- برای کاهش التهاب و خارش می‌توان کرم هیدروکورتیزون 1% موضعی را روزی 1–2 بار حداکثر تا یک هفته استفاده کرد.
- از کرم‌های مرطوب‌کننده بدون عطر و محصولات جدید روی پوست آسیب‌دیده استفاده نکنید.
علائم هشدار:
- گسترش سریع قرمزی یا ورم به نواحی مجاور
- ترشح چرک، خون یا بوی نامطبوع از محل
- تب، لرز یا درد شدید که توان راه رفتن را مختل کند
تخصص پیشنهادی: پوست (درماتولوژی)

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص