تأخیر پریود بعد از قرص اورژانسی

من روز ۵ ام پریودم رابطه داشتم و انزال بیرون انجام و دوبار رابطه داشتم حدود ۲ ساعت بعد ۲ تا قرص ال دی و ۱۲ ساعت بعد ۲ قرص دیگ خوردم و حدود ۱ هفته بعدش به خون ریزی افتادم و چند روز خون ریزی داشتم الان موقعه پریودمه و من همه ی علائم و دارم و پریود نمیشم ۵ روز ام از پریودم گذشته چیکار کنم ؟؟
4 آبان 1405

پاسخ پزشکان

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً تأخیر پریود شما ناشی از مصرف قرص اورژانسی است؛ در بیشتر موارد این قرص‌ها چرخه قاعدگی را نامنظم و باعث لکه‌بینی یا تاخیر چندروزه می‌شوند.
احتمال بارداری کم اما قابل‌رد نیست؛ نگران نباشید.
راهکارهای عملی:
- همین امروز تست بارداری ادراری انجام دهید (تست خانگی).
- در صورت نتیجه مثبت یا تردید، آزمایش خون بارداری (بتا) را انجام دهید یا تست را چند روز تکرار کنید.
- استراحت کنید، استرس را کاهش دهید و تاریخ قاعدگی‌ها را ثبت کنید.
- از مصرف هورمون یا داروی اضافی بدون مشورت پزشک خودداری کنید و برای بررسی با متخصص زنان هماهنگ کنید.
علائم هشدار:
- درد شدید یا یک‌طرفه شکم (احتمال حاملگی خارج رحمی)
- خون‌ریزی خیلی سنگین یا تب و لرز
- سرگیجه شدید، غش یا ضعف غیرمعمول
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.