لکه‌بینی و ترشحات قهوه‌ای بعد از قطع قرص سیبل

من خرداد دوبار پریود شدم رفتم گفت تنبلی تخمدان خفیف داری و دوماه قرص سیبل بخور و مهر نخور ببینم چی میشه منم مهر نخوردم بیست ششم پریود شدم و چهل م آبان تموم شد اما الان ترشحات که آبکی سفید و ترشحاتی که ژله ای قهوه هست البته بعضیاشون علتش چیه اینم دوباره ترشحات قهوه ای الان از ظهر حالت ژله ای یکبار اومده که اونم رنگ داشت حالا بقیه نمیدونم خیر درد ندارم ترشحات بعد از پریودی
9 آبان 1405

پاسخ پزشکان

خلاصه پاسخ پزشک بازبینی‌شده توسط پزشک تأییدشده
در بیشتر موارد این لکه بینی ها ناشی از نوسانات هورمونی به علت قطع دارو هست اگر ادامه دار شد برای بیشتر از7 روز یا در چند سیکل اتفاق افتاد انجام سونوگرافی توصیه میشود
— دکتر سعیده عبادی زارع، متخصص جراحی زنان و زایمان و نازایی مشاهده پاسخ کامل
0
در بیشتر موارد این لکه بینی ها ناشی از نوسانات هورمونی به علت قطع دارو هست
اگر ادامه دار شد برای بیشتر از7 روز یا در چند سیکل اتفاق افتاد انجام سونوگرافی توصیه میشود

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علت اصلی تغییر رنگ و ترشحات بعد از قطع قرص سیبل، نوسان هورمونی و خون‌ماندهٔ داخلی است؛ در بیشتر موارد این حالت گذراست و خطرناک نیست اما احتمال عفونت یا التهاب دهانه رحم نیز وجود دارد.
آرام باشید و تعجیل نکنید.
راهکارهای عملی:
1 انجام تست بارداری خانگی اگر رابطه محافظت نشده بوده است.
2 رعایت بهداشت ناحیه تناسلی، استفاده از پد تمیز و عدم استفاده از دوش واژینال.
3 یادداشت کردن زمان، رنگ و بو و مقدار ترشحات برای ارائه به پزشک.
4 در صورت بوی بد یا خارش، نمونه‌گیری و معاینه توسط پزشک به‌موقع انجام شود.
علائم هشدار:
1 خونریزی خیلی شدید (اشباع پد در یک تا دو ساعت)
2 تب یا درد شدید شکم/ لگن
3 ترشحات با بوی گندیده یا رنگ زرد/سبز و تشدید خارش
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص