یه هفته ای هست بعدازاستفاده داروها شیاف مزالازین خونریزی مقعدی دارم همراه باتب وکاهش وزن وبی اشتها شدم
8 آبان 1405
پاسخ پزشکان
خلاصه پاسخ پزشکبازبینیشده توسط پزشک تأییدشده
این علائم خطرناک هستند و نیاز به بررسی فوری توسط پزشک گوارش دارند. فورا به متخصص مراجعه کنید تا علت خونریزی، تب و کاهش وزن بررسی و درمان مناسب آغاز شود.
این علائم خطرناک هستند و نیاز به بررسی فوری توسط پزشک گوارش دارند. فورا به متخصص مراجعه کنید تا علت خونریزی، تب و کاهش وزن بررسی و درمان مناسب آغاز شود.
احتمالاً خونریزی مقعدی شما در زمینه پروکتیت بهدلیل تشدید التهاب مخاط رکتوم یا زخمهای فعال است؛ در بیشتر موارد این علامت بیانگر فعالیت بیماری یا عفونت ثانویه است و لزوماً فوریت تهدیدکننده حیات نیست اما نیاز به بررسی سریع دارد. راهکارهای عملی: 1 دارو را خودسرانه متوقف نکنید و هرچه سریعتر برای ارزیابی بالینی و آزمایش خون به پزشک گوارش مراجعه کنید. 2 مایعات کافی بنوشید، رژیم ملایم و پرپروتئین داشته باشید و از کاهش وزن بیشتر جلوگیری کنید. 3 حمام نشیمنی گرم برای کاهش درد و شستوشوی ملایم ناحیه و جلوگیری از تحریک استفاده کنید. 4 از زور زدن هنگام دفع اجتناب کنید؛ در صورت یبوست از نرمکننده ملایم مدفوع با راهنمایی پزشک استفاده نمایید. علائم هشدار: 1 خونریزی شدید یا تداوم خونریزی همراه سرگیجه و ضعف شدید 2 تب بالا یا لرز مداوم و نشانههای عفونت سیستمیک 3 تنگی نفس، کاهش سطح هوشیاری یا افت فشار خون تخصص پیشنهادی: گوارش
این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.
پاسخهای این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخدهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.