تأخیر پریود بعد از مصرف قرص در تنبلی تخمدان

سلام من تنبلی تخمدان دارم بعد بعد دکتر قرص بهم داد دارم مصرف میکنم بعد قرص دوفامر از ۱۵ روز پریودی باید شروع کنی تا ۲۵ روز
بعد من ۱۴ پریود میشدم دوماه سر وقت پریود شدم بعد من قرص دوفامد رو باید ۲۹ میخوردم ولی ۳۰ خوردم و الان که ۹ آبان پریود شدم با اینکه باید ۱۴ باید پریود میشدم الان این نشانه چی من قرص رو قطع کنم یا ادامه بدم
9 آبان 1405

پاسخ پزشکان

1
سلام
اگر فقط لکه بینی است ادامه دهید ولی اگر خون ریزی است قطع

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً تغییر یا تاخیر پریود شما به‌خاطر اثر داروی هورمونی و تنظیم مجدد چرخه قاعدگی است.
در بیشتر موارد این وضع موقت و نگران‌کننده نیست و با ادامه درمان نظم برمی‌گردد.
راهکارهای عملی:
- قرص را طبق دستور پزشک ادامه دهید؛ یک روز تأخیر در شروع معمولاً دلیل قطع نیست.
- اگر یک دوز را دیر مصرف کردید، دوز بعدی را طبق راهنمای دارو مصرف کنید و دوز دوبرابر نکنید.
- در صورت رابطه بدون محافظت، تست بارداری انجام دهید.
- تغییرات خونریزی را با یادداشت یا تقویم ثبت و جلسۀ بعدی با پزشک گزارش کنید.
علائم هشدار:
- خونریزی بسیار شدید یا لخته‌های بزرگ
- درد شکمی شدید یا تب
- سرگیجه شدید، ضعف یا غش
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص