لکه‌بینی بعد از تغییر قرص جلوگیری 21 به 28

سلام، من بسته های ۲۱ عددی دزوسپتیو میخوردم الان یک هفته س ۲۸ عددی رو شروع کردم و همزمان لکه بینی پیدا کردم آیا درصد هورمون هاشون باهم متفاوته باعث این لکه بینی شده یا ربطی نداره؟
7 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علت: در بیشتر موارد لکه‌بینی پس از تغییر از بسته 21 به 28 به خاطر تغییر در دوز یا ترتیب هورمون‌ها (یا وجود قرص‌های کم‌دوز/فعال اضافی) رخ می‌دهد و معمولاً گذرا و خودبه‌خود برطرف می‌شود.
جای نگرانی جدی نادر است.
راهکارهای عملی:
1 مصرف قرص‌ها را دقیقاً هر روز در یک ساعت ادامه دهید؛ قطع یا فراموشی می‌تواند خونریزی را تشدید کند.
2 بسته جدید را بررسی کنید: ببینید آیا 7 قرص آخر فعال‌اند یا قرص‌های رنگی پلاسبو؛ دستورالعمل را دنبال کنید.
3 اگر رابطه بدون محافظت یا فراموشی قرص رخ داده، تست بارداری مناسب است.
4 برای کنترل علائم از پد استفاده و استراحت کنید؛ اگر لکه‌بینی خفیف آزرده‌کننده است، معمولاً تا 1–2 سیکل برطرف می‌شود.
علائم هشدار:
1 خونریزی بسیار شدید (تعویض پد/تامپون هر 1–2 ساعت) یا سرگیجه و تپش قلب.
2 درد قفسه‌سینه، تنگی‌نفس یا ورم و درد ناگهانی ساق پا.
3 لکه‌بینی یا خونریزی که بیش از دو سیکل ادامه یابد یا باعث ضعف شدید شود.
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص