سلام من هرماه پریودم حدود ۵ روز طول میکشه این ماه روزای اول پریود برای قطعش قرص ال دی خوردم ولی پریودم ۸ روز طول کشید و بعد تا سه روز لک قهوه ای داشتم و الان بازم خون ریزی در حد معمولی چیکار کنم قطع شع
4 آبان 1405
پاسخ پزشکان
خلاصه پاسخ پزشکبازبینیشده توسط پزشک تأییدشده
عزیزم. چون. خوردن ال دی اشتباه بوده. باید صبرکنید یا کپسول مفنامیک درصورتی که مشکل گوارشی ندازید هر 8 ساعت یکی بخورید
احتمالاً علت، تغییر هورمونی کوتاهمدت یا مصرف نامنظم قرص بوده است؛ در بیشتر موارد خونریزی طولانی یا لکهبینی پس از استفاده از الدی موقتی است و نیاز به نگرانی شدید ندارد. راهکارهای عملی: - بیش از دوز توصیهشده قرص هورمونی مصرف نکنید و مصرف منظم را طبق دفترچه ادامه دهید یا تا بررسی پزشک متوقف نکنید. - در صورت درد یا ناراحتی از مسکنهای معمولی مانند ایبوپروفن طبق دستور مصرف کنید و استراحت کنید. - اگر رابطه محافظتنشده داشتید، تست بارداری خانگی انجام دهید. - استفاده از نوار بهداشتی و پیگیری میزان خونریزی؛ عکسبرداری یا ثبت روزها و شدت خونریزی برای ارجاع به پزشک مفید است. علائم هشدار: - خونریزی خیلی سنگین (تعویض پد هر یک ساعت برای چند ساعت) - ضعف شدید، سرگیجه یا غش و تپش قلب سریع - تب، درد لگنی بسیار شدید یا ترشحات بدبو تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان
این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.
پاسخهای این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخدهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.