لکه‌بینی پس از قرص سیبل در دختر نوجوان

دخترم خونریزی داشت وپک نمیشد ١٣ساله هست دکتر بهش مصرف ٣دوره سیبل داد که در دوره سوم خونریزی خیلی کاهش داشت وسرموقغ پاک شد الان بعد یک هفته لکه بینی داره خطر داره ممنون میشم راهنمایی کنید
8 آبان 1405

پاسخ پزشکان

0
از عوارض سیبل است درصورت تداوم بررسی بیشتر مثل ازمایش هورمونی و سونو لازم دارید
0
سلام،
معمولا در شروع استفاده از این داروها لکه بینی اتفاق می افته و جای نگرانی نیست

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً این لکه‌بینی یک عارضه گذرا و ناشی از سازگاری هورمونی به مصرف قرص سیبل است و در بیشتر موارد خطرناک نیست؛ آرام باشید و معمولاً ظرف چند روز فروکش می‌کند.
راهکارهای عملی:
- استراحت و کاهش فعالیت‌های سنگین، مایعات کافی بنوشید.
- از نوار بهداشتی استفاده کنید و رنگ، مقدار و مدت لکه‌ها را ثبت کنید.
- از تامپون یا دوش‌های واژینال استفاده نشود و تماس جنسی به تعویق بیفتد.
- در صورت درد یا ناراحتی از مسکن ساده مانند استامینوفن طبق راهنمایی پزشک استفاده شود.
علائم هشدار:
- خونریزی شدید یا افزایش ناگهانی مقدار که نوار را سریع اشباع کند.
- تب همراه با درد شدید یا ترشح بدبو از ناحیه تناسلی.
- سرگیجه، غش یا ضعف قابل توجه و رنگ‌پریدگی.
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص