لکه‌بینی بعد از مصرف مجسترول: علت و راهکار

از روز شش پریودی دکتر مجسترول داد مصرف کنم،بعد از پنج شب که مصرف کردم روز از ششم لکه بینی دارم .
6 آبان 1405

پاسخ پزشکان

0
از عوارض دارو است و نگران نباشین و به مرور برطرف میشه

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً این لکه‌بینی واکنش هورمونی به مصرف مجسترول است؛ در بیشتر موارد شروع یا تغییر دوز پروژستین باعث خونریزی خفیف یا لکه‌بینی می‌شود و اغلب جدی نیست.
آرام باشید اما پیگیری لازم است.
راهکارهای عملی:
- دارو را طبق دستور پزشک ادامه دهید و دوز را خودسرانه قطع نکنید.
- از پد به جای تامپون استفاده کنید و فعالیت شدید را کاهش دهید.
- رنگ، مقدار و مدت لکه‌بینی را ثبت کنید تا در ویزیت ارائه شود.
- در صورت تب، درد شدید یا افزایش ناگهانی خونریزی فوراً مراجعه کنید.
علائم هشدار:
- خونریزی شدید (تعویض پد هر یک تا دو ساعت یا خون‌ریزی بیشتر از قاعدگی معمول).
- تب، درد لگن یا ترشح بدبو از واژن.
- ضعف شدید، سرگیجه یا غش.
تخصص پیشنهادی:
متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص