پریود هنگام مصرف مدروکسی‌پروژسترون؛ طبیعی یا نگران‌کننده؟

سلام بیست روز خونریزی داشتم دکتر شبی دوتا مدروکسی پنج میلی نوشت الان شب دوازدهم هست و پریود شدم طبیعی هس چیکار کنم ولی لکه بینی هست و درد کمر و شکم دارم
7 آبان 1405

پاسخ پزشکان

0
عزیزم اگه با مصرف مدروکسی بازهم خونریزی دارین و شدید هست حتما اقدامات بیشتر لازمه

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً خونریزی یا لکه‌بینی شما ناشی از اثر هورمونی داروی مدروکسی‌پروژسترون است؛ در بیشتر موارد این نوع خونریزی با ادامه یا تنظیم دارو گذراست و نگران‌کننده نیست.
راهکارهای عملی:
- معمولاً دارو را طبق نسخه ادامه دهید مگر پزشک دستور دیگری داده باشد.
- برای درد از استامینوفن یا ایبوپروفن با دُز مناسب استفاده کنید و کمپرس گرم روی شکم و کمر بگذارید.
- استراحت کنید، مایعات کافی بنوشید و از نوار بهداشتی استفاده کنید؛ تعداد پدهای خونی را یادداشت کنید.
- در صورت نیاز به بررسی یا تغییر نسخه با پزشک یا داروساز مشورت کنید.
علائم هشدار:
- تعویض پد هر یک ساعت به مدت دو ساعت یا خونریزی بسیار زیاد.
- سرگیجه شدید، ضعف نمایان یا نزدیک به غش.
- تب بالای 38 درجه یا درد شکمی که شدیدتر یا غیرقابل کنترل می‌شود.
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص