قطع قرص یاسنال ۵ در سالمندان؛ روش و عوارض

سلاممن مادرم ۷۷ سالشه دوماه یاسنال ۵مصرف میکنن بشدت کم اشتها کاهش وزن بیحال طریقه قطع رو بفرمایید چون ممورال گیاهی قبلا مصرف میکردن بشدت تاثیر گذار بود
دوماه مصرف کردن دوروزه قطع کردم
مکمل د۳ مولتی دی و زینک
7 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً کاهش اشتها، کاهش وزن و بی‌حالی می‌تواند ناشی از عوارض دارویی یاسنال یا یک مشکل زمینه‌ای مرتبط با سن باشد.
در بیشتر موارد قطع ناگهانی قرص ترکیبی خطرناک نیست اما بررسی سریع و پایش وضعیت ضروری است.
آرام باشید؛ کارهای ساده می‌تواند کمک‌کننده باشد.
راهکارهای عملی:
- مکمل‌های فعلی (D3، مولتی‌ویتامین و زینک) را فعلاً ادامه دهید مگر پزشک دستور دیگری دهد.
- مایعات کافی و وعده‌های کوچک و پرانرژی بدهید؛ وزن و میزان دریافت غذا را روزانه ثبت کنید.
- لیست کامل داروها، مدت مصرف یاسنال و زمان شروع علائم را یادداشت و همراه داشته باشید.
- به نزدیک‌ترین پزشک یا مرکز درمانی مراجعه و آزمایش خون پایه (هموگلوبین، الکترولیت، عملکرد کلیه و کبد) را در نظر بگیرید.
علائم هشدار:
- غش، سرگیجه شدید یا افت فشار خون قابل توجه
- درد قفسه سینه یا تنگی نفس ناگهانی
- تب بالا، خونریزی غیرطبیعی یا تشنج
تخصص پیشنهادی: پزشک داخلی

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص