احتمالاً علت علائمی که الآن دارید «سندرم قطع دارویی» ناشی از قطع ناگهانی ونلافاکسین است.
در بیشتر موارد علائم ظرف چند روز شروع و طی ۱ تا ۴ هفته کاهش مییابد؛ در برخی موارد ممکن است علائم طولانیتر یا بازگشت علائم زمینهای (افسردگی/اضطراب) رخ دهد.
آرامش حفظ شود.
راهکارهای عملی:
- هرچه سریعتر با پزشک یا روانپزشک تماس بگیرید تا درباره از سرگیری موقت یا برنامه کاهش تدریجی تصمیم گرفته شود.
- استراحت کافی، هیدراسیون، تغذیه منظم و بهبود رژیم خواب را رعایت کنید.
- از فعالیتهایی که نیاز به تمرکز یا رانندگی دارد در صورت سرگیجه پرهیز کنید.
- برای سردرد یا درد عضلانی از استامینوفن (در صورت نداشتن منع) طبق بروشور استفاده کنید و برای تهوع آب و راهکارهای ساده را به کار ببرید.
علائم هشدار:
- افکار خودآسیبرسانی یا خودکشی.
- تشنج، غش یا از دست دادن کنترل راه رفتن.
- استفراغ مداوم، تب بالا یا عدم توانایی در نوشیدن/خوردن تا حد خطر کمآبی.
تخصص پیشنهادی: روانپزشکی
این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.