خوردن اتفاقی ۲ قرص آدیزان در کودک — آیا خطر دارد؟

پسرم۱۱سال و۹ماهشه.وزن۳۰کیلو.اشتباهی دوتا قرص سرماخوردگی آدیزان خورده.مشکلی پیش نمیاد براش؟ببرم بیمارستان یانیازی نیست؟
5 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً مشکل جدی ایجاد نمی‌شود و در بیشتر موارد خوردن یک‌بار دوز بالاتر از قرص سرماخوردگی باعث خواب‌آلودگی یا ناراحتی معده می‌شود.
آرام باشید؛ تشخیص قطعی نیازمند ارزیابی حضوری است.
راهکارهای عملی:
- بسته و نام دارو و میزان هر قرص را فوراً پیدا و نگه دارید.
- کودک را تحت نظر بگیرید، بیدار و آرام نگه دارید و به او آب بدهید؛ از القای استفراغ خودسرانه پرهیز کنید.
- همین حالا با مرکز اطلاع‌رسانی مسمومیت یا اورژانس (۱۱۵) تماس بگیرید و وزن، سن، زمان و مقدار مصرف را اطلاع دهید.
- جعبه و باقیمانده قرص را برای ارائه به پزشک همراه داشته باشید.
علائم هشدار:
- کاهش سطح هوشیاری یا بی‌هوشی
- تنگی نفس یا تغییر شدید الگوی تنفس
- تشنج یا ضربان قلب بسیار سریع/کند و تغییر رنگ پوست
تخصص پیشنهادی: اورژانس

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص