قطع کنکور ۲.۵ به‌خاطر ضربان قلب پایین

سلام.۳ ساله قرص کنکور ۲.۵ مصرف میکنم بدلیل تپش قلب.الان دو هفته اس که تقریبا یک روز درمیان یکدفعه ثپش قلب میگیرم و دست و پام بی حس میشه و سرگیجه و تهوع میگیرم و موقع مراجعه به اورژانس نوار قلبم نرماله ولی امروز هولتر ضربان برام وصل کردن و ضربانم موقع فعالیت حدود ۵۰ تا ۵۸ است و موقع خواب ۴۰ است.این علائمی که گفتم به خاطر پایین آمدن ضربان قلبه؟ خطرناکه؟ آیا باید قرص را قطع کنم و چگونه قطع یا کم کنم؟
6 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علت علائم شما در درجه اول اثر داروی کنکور (بی‌تای‌بلاکر) است؛ در موارد کمتر ممکن است نارسایی گره سینوسی یا مشکل قلبی زمینه‌ای وجود داشته باشد.
در بیشتر موارد این حالت قابل مدیریت است؛ نگران نباشید اما نیاز به ارزیابی دارد.
راهکارهای عملی:
1 ضربان و علائم را چند بار در روز ثبت کنید (حین استراحت و بعد از فعالیت) و زمان‌های تپش و بی‌حسی را یادداشت کنید.
2 از رانندگی و کار با دستگاه‌های خطرناک تا روشن شدن وضعیت خودداری کنید.
3 از قطع ناگهانی دارو پرهیز شود؛ برای بازنگری دوز یا برنامه قطع تدریجی با کاردیوولوژیست تماس بگیرید.
اگر ضربان استراحتی مکرراً زیر ۴۵ باشد یا علائم شدید است، یک دوز را مصرف نکردن و مراجعه اورژانسی منطقی است.
4 پرونده پزشکی و هولتر را به همراه داشته باشید و آزمایش تیروئید و الکترولیت‌ها را در نظر بگیرید.
علائم هشدار:
1 غش یا نزدیک به غش شدن،
2 درد قفسه‌سینه یا تنگی نفس شدید،
3 افت هوشیاری یا ضربان بسیار پایین مداوم (مثلاً زیر
۴۰).
تخصص پیشنهادی: کاردیولوژی

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص