۹ روزه قرص ال دی مصرف میکنم و صورتم پر از جوش شده حالا میخواهم مصرف قرص را متوقف کنم آیا بعد از قطع قرص جوش ها بهتر میشوند و آیا سیکل قاعدگی منظم میشود؟
5 آبان 1405
پاسخ پزشکان
خلاصه پاسخ پزشکبازبینیشده توسط پزشک تأییدشده
سلام در ماه های اول ممکن دچار این علایم شوید ولی بعد کامل برطرف میشود اگر قطع کنید دچار خون ریزی میشوید
احتمالاً جوشهای تازه ناشی از واکنش گذرا به تغییرات هورمونی پس از شروع قرص الدی یا تاثیر نوع پروژستین آن است. در بیشتر موارد این التهاب در چند هفته تا چند ماه اولیه ابتدا تشدید و سپس بهبود مییابد؛ نگرانکننده نیست اما نیاز به پیگیری دارد. «راهکارهای عملی:» - تا ۲–۳ سیکل قاعدگی ادامه دهید چون اغلب جوشها با زمان بهبود مییابند. - شستشوی ملایم روزی ۲ بار با شوینده غیرصابونی و خودداری از مالیدن یا کندن جوشها. - از محصولات پوستی چرب و آرایشی سنگین پرهیز کنید و از کرم ضدآفتاب غیرکومدوژنیک استفاده کنید. - در صورت تمایل به قطع یا تعویض روش هورمونی، قبل از توقف با پزشک مشورت و جایگزین مناسب بررسی شود. «علائم هشدار:» - تنگی نفس یا درد شدید قفسهٔ سینه - زردی پوست یا چشمها و درد شکم فوقانی - تورم یا درد ناگهانی و شدید در یک ساق پا «تخصص پیشنهادی:» پوست و مو
این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.
پاسخهای این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخدهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.