یبوست و سکسکه بعد از داروی مایع گوش میانی

مشکل مایع گوش میانی پیدا کردم طبق نظر دکتر دارو مصرف میکنم الان حدود ده روز دفع مدفوع نداشتم و سکسکه شدید گرفتم
10 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً یبوست ناشی از مصرف داروها برای مایع گوش میانی باعث احتباس مدفوع و نفخ شده که در بعضی افراد سکسکه شدید ایجاد می‌کند.
در بیشتر موارد جدی نیست اما باید یبوست را سریع رفع کرد تا خطرات بعدی کاهش یابد.
راهکارهای عملی:
- مصرف مایعات گرم کافی و افزایش فیبر با میوه، سبزی و نان سبوس‌دار.
- پیاده‌روی کوتاه و تحرک ملایم برای تحریک حرکات روده.
- استفاده از ملین ملایم بدون نسخه (شربت یا شیاف نرم‌کننده) مطابق دستور داروساز.
- برای سکسکه: نفس عمیق و نگه‌داشتن نفس کوتاه، نوشیدن جرعه‌های کوچک آب سرد.
علائم هشدار:
- درد شکمی شدید یا ورم قابل توجه شکم.
- استفراغ مکرر یا ناتوانی در دفع گاز و مدفوع.
- تب بالا، خون در مدفوع یا ضعف و سرگیجه شدید.
تخصص پیشنهادی: گوارش

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص