بدحالی پس از مصرف اسنترا در نارسایی قلبی

بیمارنارسایی قلبی هستم اسنترا مصرف کردم با تجویز روانپزشک کلا بهم ریختم فشارم بالا پایین میشه دفعه اول فشارم خیلی رفت بالا الان دیگه فشارم تعادل نداره و حالم بدتر شده ضربان قلبم بهم ریخته رفتم اورژانس بیمارستان قلب شهیددرجایی پتاسیمم پایین بود ۳:۶بود پتاس خوراکی بهم دادن ایا قرص پتاسیم هم مصرف کنم یا خیر ؟چطور میتونم به حالت نرمال برگردم
7 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علائم شما ناشی از تأثیر داروی اسنترا روی سیستم عصبی خودکار یا تداخل آن با وضعیت نارسایی قلبی و داروهای قلبی است؛ در بیشتر موارد با اصلاح پتاسیم و بررسی قلبی این نوسان‌ها قابل کنترل‌اند و جای نگرانی شدید دائم نیست.
راهکارهای عملی:
- اگر بیمارستان قرص پتاسیم خوراکی تجویز کرده، دقیقاً طبق دستور مصرف کنید؛ از خوردن خودسرانه قرص پتاسیم بدون راهنمایی پزشک خودداری شود.
- فشار و ضربان را با دستگاه قابل‌اطمینان اندازه‌گیری و اعداد را یادداشت کنید تا پزشک روند را ببیند.
- از ایستادن ناگهانی و مصرف کافئین، داروهای محرک یا مکمل‌های نامشخص بپرهیزید و مایعات کافی بنوشید.
- در اسرع وقت برای بررسی الکتروکاردیوگرام، کنترل الکترولیت‌ها و بازنگری داروها به پزشک قلب مراجعه یا به اورژانس برگردید.
علائم هشدار:
- درد قفسه سینه جدید یا تشدید شده
- غش، ضعف شدید یا سبکی‌سر مکرر
- تنگی نفس شدید یا ضربان خیلی سریع و نامنظم
تخصص پیشنهادی: قلب و عروق

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص