لکه‌بینی بعد از قرص اورژانسی — طبیعی یا نه؟

سلام من ۲۲سالمه یک ماه پیش رابطه محافظت نشده داشتم و بلافاصله قرص اورژانسی تنسی مصرف کردم ۲۲ روز بعدش ازمایش دادم بتا ۲ بود حس کردم زوده بعدش ۶یا۷ روز بعد تایم پریودم و ۱ ماه بعد رابطه دوباره ازمایش دادم و بتا کمتر از ۰.۱۰۰ بود احتمال بارداری کامل رد شده ؟ دو سه هفته بعد مصرف قرصم خونریزی خفیف و لکه بینی داشتم نمیدونم پریودم بوده یا نه؟ ممکنه بخاطر مصرف قرص باشه و بهم ریخته باشه ؟
6 آبان 1405

پاسخ پزشکان

0
سلام
با توجه به منفی بودن بتا باردار نیستید اورژانسی لکه بینی میدهد

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً لکه‌بینی شما عارضه شایع مصرف قرص اورژانسی است و در بیشتر موارد باعث تغییر موقت در زمان یا شدت قاعدگی می‌شود؛ جای نگرانی جدی کمتر است، اما تشخیص قطعی نیست.
در این شرایط احتمال دوم نادر، تابش اشتباه آزمایش یا بارداری خیلی زود است.
راهکارهای عملی:
- خونریزی و تاریخ‌ها را ثبت کنید (مقدار، رنگ، مدت) تا الگو مشخص شود.
- از پد یا تامپون استفاده و در صورت درد از مسکن ساده مانند استامینوفن یا ایبوپروفن طبق دستور مصرف استفاده کنید.
- در صورت تردید، یک تست خانگی بعد از یک هفته یا تکرار آزمایش بتا درخواست کنید.
علائم هشدار:
- خونریزی بسیار شدید (تعویض پد هر یک ساعت یا ده برابر معمول).
- درد شکمی شدید یا تب همراه با خونریزی.
- قطع طولانی قاعدگی بیش از یک هفته همراه علائم بارداری یا تست مثبت.
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.