درمان لیکن پلان دهانی چگونه است؟ سلام و عرض ادب ،لیکن پلان ،پلاک سفید غیر قابل کندن یک طرفه بوده و جز ضایعات تاولی نمی باشد .سالم و پاینده باشید .. سلام برای تشخیص قطعی باید نمونه برداری انجام شود. لطفا به دنداپزشک متخصص بیماریهای دهان مراجعه نمایید. باسلام به متخصص بیماریهای دهان و دندان مراجعه کنید وگرنه این اطلاعات را با یک سرچ گوگل هم به دست می اورید. سلام بیماری پوستی- مخاطی مزمن و خود ایمن می باشد که در خانم ها در سنین بالای ٥٠-٦٠ بیشتر بروز می کند، چند نوع دارد که یک نوع رتیکولر است و معمولا در دو دوطرف دهان ضایعات روی مخاط گونه به صورت خطوط سفید رنگ مشاهده می شوند که درد ندارند و خطری هم ندارند و معمولا درمان نمی شوند نوع تاولی ندارد نوع اروزیو یا زخمی شونده دارد که با درد و سوزش همراه است زخم دارد و نیاز به درمان و پیگیری دارد ببشترین نواحی درگیر در دهان : گونه، زبان،کام می باشد با استرس و ژنتیک بسیار مرتبط است گاهی هم واکنش به داروی خاصی میتواند به طور موقت این علائم را ایجاد کند. لیکن پلان (Lichen planus) یک بیماری التهابی نسبتا شایع پوست و مخاط است. اگرچه این بیماری غالبا در افراد میان سال رخ میدهد، اما احتمال ابتلا در هر سنی وجود دارد.این بیماری هر نقطهای از بدن را ممکن است درگیر کند اما معمولا بهطور کلاسیک مچ دست و پا را درگیر میکند. گاه در محل خراش پوست ضایعات لیکن پلان ایجاد میشود که به این پدیده فنومن کوبنر میگویند. ممکن است تنها ناحیهای از مچ دست و پا درگیر باشد یا اینکه برعکس تقریبا تمام سطح پوست مبتلا باشد. این بیماری ممکن است مو، ناخن و بهخصوص مخاط دهان و ناحیه تناسلی را هم درگیر کند.در هر حال به متخصص بیماریهای دهان مراجعه نمایید.. با سلام .به متخصص بیماری های دهان و دندان مراجعه شود. سلام این بیماری میتواند به صورت تکه های بافت برامده ،قرمز و متورم ،زخم باز همراه با سوزش و درد باشد مراجعه به متخصص بیماریهای دهان توصیه میشود.
سلام خواستم بدونم ممکنه بابت لیکن پلان بلوز یا تاولی در دهان منو راهنماییی کنید که علامش چیه؟ و تظاهرش دو طرفه هست یا یک طرفه تاول منفرد یا متعدد درد یا سوزش دارد یا خیر؟ و چه قسمت دهان رو درگیر میکنه
7
0

درمان لیکن پلان دهانی چگونه است؟سلام و عرض ادب ،لیکن پلان ،پلاک سفید غیر قابل کندن یک طرفه بوده و جز ضایعات تاولی نمی باشد .سالم و پاینده باشید .

0

درمان لیکن پلان دهانی چگونه است؟سلام برای تشخیص قطعی باید نمونه برداری انجام شود. لطفا به دنداپزشک متخصص بیماریهای دهان مراجعه نمایید

0

درمان لیکن پلان دهانی چگونه است؟باسلام به متخصص بیماریهای دهان و دندان مراجعه کنید وگرنه این اطلاعات را با یک سرچ گوگل هم به دست می اورید

0

درمان لیکن پلان دهانی چگونه است؟سلام بیماری پوستی- مخاطی مزمن و خود ایمن می باشد که در خانم ها در سنین بالای ٥٠-٦٠ بیشتر بروز می کند، چند نوع دارد که یک نوع رتیکولر است و معمولا در دو دوطرف دهان ضایعات روی مخاط گونه به صورت خطوط سفید رنگ مشاهده می شوند که درد ندارند و خطری هم ندارند و معمولا درمان نمی شوند نوع تاولی ندارد نوع اروزیو یا زخمی شونده دارد که با درد و سوزش همراه است زخم دارد و نیاز به درمان و پیگیری دارد ببشترین نواحی درگیر در دهان : گونه، زبان،کام می باشد با استرس و ژنتیک بسیار مرتبط است گاهی هم واکنش به داروی خاصی میتواند به طور موقت این علائم را ایجاد کند

0

درمان لیکن پلان دهانی چگونه است؟لیکن پلان (Lichen planus) یک بیماری التهابی نسبتا شایع پوست و مخاط است. اگرچه این بیماری غالبا در افراد میان سال رخ میدهد، اما احتمال ابتلا در هر سنی وجود دارد.این بیماری هر نقطهای از بدن را ممکن است درگیر کند اما معمولا بهطور کلاسیک مچ دست و پا را درگیر میکند. گاه در محل خراش پوست ضایعات لیکن پلان ایجاد میشود که به این پدیده فنومن کوبنر میگویند. ممکن است تنها ناحیهای از مچ دست و پا درگیر باشد یا اینکه برعکس تقریبا تمام سطح پوست مبتلا باشد. این بیماری ممکن است مو، ناخن و بهخصوص مخاط دهان و ناحیه تناسلی را هم درگیر کند.در هر حال به متخصص بیماریهای دهان مراجعه نمایید.

0

درمان لیکن پلان دهانی چگونه است؟با سلام .به متخصص بیماری های دهان و دندان مراجعه شود

0

درمان لیکن پلان دهانی چگونه است؟سلام این بیماری میتواند به صورت تکه های بافت برامده ،قرمز و متورم ،زخم باز همراه با سوزش و درد باشد مراجعه به متخصص بیماریهای دهان توصیه میشود

سایر سوالات

درمان لیکن پلان دهانی چگونه است ؟

۶ سال پیش
با سلام.نزدیک به یکسال است رگه های سفید رنگی در داخل دهانم روی دیواره لپ و زبانم به وجود آمده.تشخیص پزشک معالجم با توجه به آزمایشات و نمونه برداری لیکن پلان بوده است و تجویز ایشان در این مدت کپسول سیکلوسپورین100 بوده اوایل خوب جواب داد ولی دوباره برگشت الآن آخر لپ ولثه ام تیره شده و درد هم دارد .آیا درمان دیگری هست یا همان را ادامه بدم.خطرات این بیماری چیه و تاچه حده؟با تشکر ..
جناب آقای دکتر علیزاده _ خانم کبیریان پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر محمدحسین باقری کاشانی پاسخ دادند.

لیکن پلان دهانی چیست؟

۳ سال پیش
ایا لیکن پلان دهانی و لکوپلاکی ضایعه هستند که قابلیت پاک شدن با دستمال رو به راحتی داشته باشن؟ یعنی ممکن شخصی که لیکن پلان دهانی داره روی لثه بتونه اونو با دستمال پاک کنه راحت ولی فقط جاش زبر شه؟
سرکار خانم دکتر نسرین عبدی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

راه درمان لیکن پلان چیست ؟

۵ سال پیش
سلام.سه ماهه علایمی دارم متخصص پوست لیکن پلان تشخیصشون بود تریامسیکورت وامپول بتامتازون تجویزشداما بیماریم کنترل نشد ارجاع دادن به درمانگاه بیمارستان برای نمونه برداری واونجا هم پمادکلوبتازول وسیتریزین وامپول بتاهگزال تجویزشد برام هنوز تغییری نکرده درمان دیگه نداره؟
جناب آقای دکتر علیزاده _ خانم کبیریان پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر صادق هاشمی نسب پاسخ دادند.

بهبودی بیماری لیکن پلان چگونه است؟

۷ سال پیش
با سلام. من 4سال پیش دچار بیماری لیکن پلان شدم و موهای سرم شروع به ریختن کرد .4قسمت از سرم به اندازه3انگشت کامل ریخت.روی دستم هم چند لکه ایجاد شد.وامسال این بیماری به امید خدا قطع شده خواستم بپرسم برای اینکه موهای سرم دربیاد باید چیکار کنم؟
جناب آقای دکتر علیزاده _ خانم کبیریان پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر محمدحسین باقری کاشانی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.

لیکن پلان یا حساسیت پوستی چطور رفع شود؟

۴ سال پیش
با سلام خدمت تمامی پزشکان محترم متخصص پوست. بنده یه مدت پیش دونه هایی روی آلتم ایجاد شد که به تشخیص پزشکان متخصص اورولوژی، لیکن پلان یا حساسیت پوستی تشخیص داده شد و برای درمان پماد هیدروکورتیزون یا پماد تریامسینولون تجویز شد که من هیدروکورتیزون رو به مدت 2 هفته استفاده کردم ولی بهبودی حاصل نشد و همچنان پزشک معالج اصرار بر مصرف این پماد برای جلوگیری از عود این ضایعه دارن ولی هیچ فرقی نکرده. میشه بفرمایید آیا نظر شما همین هست یا خیر؟ برای بهبودش چی تجویز می کنید؟
جناب آقای دکتر علیزاده _ خانم کبیریان پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر محمدحسین باقری کاشانی پاسخ دادند.

آیا بیماری لیکن پلان درمان دارد؟

۲ سال پیش
سلام پوستم یه مدت هست که دچار یه دونه هایی شده که خیلی زیاد خارش داره و جای اون هم میمونه و هر چند روز داره بیشتر میشه رفتم یه دکتر بهم گفتن بیماری لیکن پلان هست ولی داروهاشون جواب نداد ایا دارویی هست که خوب بشم ؟
سرکار خانم دکتر یاسمن کتابی پاسخ دادند.

علائم لیکن پلان چیست؟

۳ سال پیش
مدت یه هفته داخل گونم اینطوری شده آیا این لیکن پلان است؟
سرکار خانم دکتر زینب رضایی اسفهرود پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سام تویسرکانی پاسخ دادند.

درمان بیماری لیکن پلان در طب سنتی چیست ؟

۶ سال پیش
سلام چهار ماه مبتلا به بیماری پوستی لیکن پلان شدهام بیشتر ساق پاهام در گیر شده داخل دهانم هم هست بقیه بدنم تراکمش کمتره میخواستم ببینم با طب سنتی درمان داره؟ 46سال سنم وخانم هستم از کرمان درمان این بیماری قطعی هست؟چه زمان طول میکشه وچه هست ممنونم ؟
سرکار خانم دکتر سهیلا حسن زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر حبیب سهیلی پاسخ دادند.

لکه های قهوه ای ناشی از بیماری لیکن پلان چگونه از بین میروند؟

۵ سال پیش
با سلام من بیماری پوستی لیکن پلان داشتم که تقریبا درمان و کنترل شده ولی لکه ای های ناشی از بیماری روی بدنم مونده،چطور میشه این لکه ها را پاک کرد
جناب آقای دکتر علیزاده _ خانم کبیریان پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر محمدحسین باقری کاشانی پاسخ دادند.

علت درد دندان عصب کشی چیست؟

۷ سال پیش
باسلام خدمت شما من حدود 2سال پیش 5تا دندان پیش دکتر حسین گل پرور عصب کشی کردم که بعد 1ماه تمام دندونام درد گرفت وقتی مراجعه کردم پیش دکتر گفت دندونای شمارو با یک روش جدید عصب کشی کردم که تو هر 1000 نفر به یکی جواب نمیده وشروع کرد دوباره عصب کشی کردن ولی بازم دندونایی که عصب کشی کردن درد دارن و 2بار هم پیش ایشان مراجعه کردم ولی ایشان جواب درستی ندادن خواهش میکنم راهنمایی کنید واقعا درد مداوم در دندانها م عمانم را بریده و دیگر پولی جهت درمان دوباره ندارم با تشکر
جناب آقای دکتر مهدی شمشیر پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر بهناز نورعلیزاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مهسا اذرشب پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر روژین طلیعی پاسخ دادند.

علت برگشت ارتودنسی چیست؟

۷ سال پیش
سلام من 4ساله سیمبندی دارم و سه باره که دندونام برگشتن برای چهارمین باره که دوباره سیم هاروگذاشتم چیکاربایدکنم که برنگردن ؟ ممنون
جناب آقای دکتر مهدی شمشیر پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر بهناز نورعلیزاده پاسخ دادند.

جراحی لثه، نتوانست التهاب لثه هایم را برطرف کند. چکار کنم ؟

۷ سال پیش
سلام، وقت بخیر من یکسالی میشه که درگیر التهاب لثه در ناحیه ی پشت چهار دندان جلویی فک بالایی هستم. 6ماه پیش جرم گیری کردم برطرف نشد، 4ماه پیش جراحی لثه انجام دادم باز هم بهبودی نیافتم. غذاهایی مثل موز،گردو، کاکائو و در کل غذاهایی ک طبع گرمی دارند التهاب رو شدت میبخشن و وقتی آلو یا گوجه سبز فراوان میخورم التهاب تا حد قابل قبولی بهبودی پیدا میکند. قبلا که لوزه داشتم، با خوردن موز و گردو و.... دچار چرک در لوزه ها میشدم، و دائما آنتی بیوتیک میخوردم.
جناب آقای دکتر مهدی شمشیر پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

لثه هایم با خوردن بعضی غذاها مثل موز گردو و.... ورم میکند علت چیست؟

۶ سال پیش
سلام. وقتتون خیلی خیلی بخیرر من سالهاست که روزی سه بار هم نخ دندان استفاده میکنم هم با روش کاملا صحیح مسواک میزنم. پارسال لثه هام ملتهب شدند. شش ماه پیش هم عکس از خود بافت لثه گرفتم و هم OPG, متخصص که عکس رو دیدند گفتند هیچ مشکل خاصی تو عکست نیست با این حال توصیه به غرغره آب نمک کردند که فایده نداشت و دو هفته بعد به اصرار خودم جراحی انجام دادم تا افزایش حجم ها برداشته شه، که جراحی هیچ اثر مثبتی واسم نداشت، این التهاب در ناحیه پشت چهار دندان فک بالا هستش. چیکار کنم؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سید حامد جلال الدینی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر افسانه رضائی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سروش هاشمی پاسخ دادند.

خونریزی لثه و بوی دهان چگونه رفع شود ؟

۶ سال پیش
من وقتی مسواک میزم لثه هام خون میاید ..دندونام هم خیلی در هم برهم هستش بوی دهنم هم خیلی بد وریاده ... لطفا راهنماییم کنید باید سیم کشی کنم یا بکارم؟؟؟؟؟
سرکار خانم دکتر شیرین علیان پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

لایه سفید بروی لثه و و سطح داخلی دهان و مشکل در بلع غذا دارم چکار کنم؟

۶ سال پیش
با سلام. مدتی است لایه های سفید رنگی بر روی قسمتهای مختلف لثه من پدیدار شده. که با مسواک زدن و لایه برداری با مسواک کمی دچار خونریزی می شود . این مورد صبح ها بیشتر مشاهده می شود. لازم به ذکر است که مشکل بلع غذا هم پیش امده در بعضی اوقات. نکته دیگر سال گذشته برای درمان استرس هم قرص سرترالین مصرف می کردم. ممنون می شم راهنمایی کنید.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا جراحی بینی مشکلی برای دندانهای ایمپلنتی ایجاد میکند؟

۶ سال پیش
سلام وقت بخیر من 6واحد ایمپلنت دندانی در فک بالا داشتم که چند روزه که کار دندانها به اتمام رسیده سوالی که دارم این هست که من میتونم همین ماه برای جراحی زیبایی بینی اقدام کنم ؟مشکلی برای دندانهای ایمپلنتی پیش میاد ؟
سرکار خانم دکتر فاطمه فرخ نژاد افشار پاسخ دادند.

آیا دندانی که درد نداره نیاز به عصب کشی دارد؟

۶ سال پیش
با سلام عرض احترامن دندونم معمولا درد نمیکنه اما وقتی به دکتر مراجعه میکنم با توجه به عکس و تست سرما تشخیص میدن که باید عصب کشی بشه سوال من اینه که من اگه بدون عصب کشی پر کنم دندونمو مشکلی پیش میاد؟ و اصلا باید چیکار کنم؟ الان تو این سن دو تا دندونمو عصب کشی کردم اینم سومیشه و اصلا عصب کشی خوبه یا بد؟ خواهش میکنم سریع تر جوابمو بدین ممنون
سرکار خانم دکتر فاطمه فرخ نژاد افشار پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مهسا اذرشب پاسخ دادند.

درمان لق شدن دندان شیری کودک چگونه است؟

۶ سال پیش
سلام بچه من در حین بازی دندون جلوش ضربه دیده لبش ورم کرده ولی دندون فقط مقدلر خیلی کمی لق شده ایا این میفته اخه اون فقط سه سالشه؟
سرکار خانم دکتر فاطمه فرخ نژاد افشار پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا بعد از گذشت 7 سال مجددا باید لمینیت را تکرار کنم؟

۶ سال پیش
تری 26 ساله هستم. 4 دندان جلویی بالا و4 دندان جلویی پایینم نامرتبی کمی دارند. شرایط بودن ارتودنسی به مدت 2 سال در دهانم را ندارم. به تازگی با روش لمینیت آشنا شده ام و با دکتر مشورت کرده ام و برای مدت 7 سال لمینیت راضمانت کرده اند. آیا بعد از گذشت 7 سال مجددا باید لمینیت را تکرار کنم؟ آیا استفاده از ارتودنسی مطمئن تر می باشد؟ هزینه لمینیت هشت دندان نیز زیاد است. پیشنهاد شما چیست؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

ارتودنسی دندان داشته ام در حال حاضر بیشتر دندان هایم خراب شده چه کنم؟

۶ سال پیش
ختر 21 ساله هستم. یک سال است که ارتودنسی کردم. وضع دندانهایم اصلا خوب نیست. تنها دندانهای سالمم چهار دندان در بالا و پنج دندان در پایین است. بیشتر دندنهایم دیواره ندارند. شش تا از دندان هایم را عصب کشی کرده ام. اما مشکل اصلی من این است که نمی توانم چیزهای شیرین و ترش یا سرد و گرم بخورم. دکترم هم گفته که به دلیل تغذیه نامناسب و بهداشت نامناسب است. الان هم روی تمام دندان هایم لکه های زرد رنگ دیده می شود. همیشه دندان درد دارم. بیشتر دندان هایم را دو بار درست کرده ام. دندان های آخریم همه ریخته اند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سهیل آذرخش پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سروش هاشمی پاسخ دادند.

ارتودنسی مناسب ت است یا ایمپلنت مناسب است؟

۶ سال پیش
حدود یک ماه پیش دندان هایم را ارتودنسی کردم و دندان 4 فک پایین راستم کشیده شد ولی نتوانستم ارتودنسی را تحمل کنم و سرانجام با تحمل کلی هزینه سیمهایم را برداشتم. حالا آن فضای خالی باقی مانده است. البته دندانهای جلویی پایینم قدری نامرتب است. چه کارکنم؟ صبر کنم تا دندانهای نامرتب با استفاده از فضای خالی مرتب شوند؟ آیا این چنین چیزی امکان پذیر است؟ یا بلافاصله ایمپلنت کنم؟ دکتر ارتودنسی می گوید یا زمان بده که فضا کمتر شود یا ایمپلنت کن
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

دندان درد یا لثه میتواند سبب نخوردن غذا وشیرشود ؟

۶ سال پیش
با سلام. پسر3سالم مبا اشاره به دندونای جلوش میگه دندونم درد میکنه وغذاوآب میوه مثل آب پرتقال نمی خوره حتی شیرکه خیلی علاقه داشت نمی خوره .امکان داره از لثه باشه؟ با تشکر
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا بعد از کشیدن دندان شیری نیاز به گذاشتن فضا پرکن هست؟

۶ سال پیش
با سلام. دختر من 5 سالشه و هفته قبل دندان یکی مانده به آخر فک پایینش به خاطر درد و عفونت کشیده شد. دندانپزشک معالج به من گفتند که باید به جای آن دندان کشیده شده فضا پر کن بگذارید. میخواستم از محضر شما بپرسم که آیا این کار واقعا لازمه؟ و به چه دلیل باید انجام بشه؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ابراهیم یزدانی پاسخ دادند.

درمان عفونت دندان وسرایت به لثه و گلو چیست؟

۶ سال پیش
سلام خسته نباشید حدودا ماه پیش دندان من عفونت کرد و من داخل سفر بودم سفالکسین تهیه کرده و استفاده کردم و عفونت دندان من کاملا برطرف شد ولی چند روز پیش دوباره عفونت شروع شد و من باز از سفالکسین استفاده کردم اما بهتر نشد هیچ عفونت به لثه من سرایت کرده و قسمت داخلی لثه من ورم کرده و عفونت به گلو هم رسیده و کمی احساس گلو دارد دارم و دردش اصلا با مشکن هم کم نمیشه حدودا3 شبه اصلا از درد نخوابیدم چه دارویی برای درمان استفاده کنم که تاثیر گذار باشه ؟ پیشاپیش ممنون از راهنماییتون
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

کجی دندان ها با لمینت بهبود پیدا میکند؟

۶ سال پیش
دو عدد از دندان های جلویی من کج هستند و به طرف جلو مایل شده اند آیا امکانش هست که این دو دندان را با لمینت قدری بهبود داد؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر حلما عسکری پاسخ دادند.

دلیل دیر در آمدن دندان دائمی کودکان چیست؟

۶ سال پیش
با سلام پسرم من 8 سالشه دو تا دندان شیری نیش فک پایین افتاده و خیلی زود دندان دائمی در آمد ولی حدودا چهار ماه پیش دو تا دندان شیری نیش فک بالا و دو تا دندان از پایین افتاده ویکی از دندانهای پایین تازه خیلی کم بالا آمده ولی از سه تای دیگه هیچ اثری نیست باید چکار کنیم آیا نیاز به درمان خاصی است یا مشکلی نیست و خودش بالا می آید؟ ممنون از راهنمایی شما
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر افسانه رضائی پاسخ دادند.

استفاده از خمیر دندان ذغالی مناسب است؟

۶ سال پیش
با سلام و احترام آیااستفاده از خمیر دندان ذغالی بنسر مشکلی رو برای دهان و دندان ایجاد نمیکند ؟؟ به دلیل اینکه من بعد از خرید متوجه شدم که ساخت ایرانه و یه مقدار استرس داشتم واسه مصرفش بسیار ممنونم.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا روکش دندان کمی بلند ممکن است باعث شکستگی دندان زیر روکش شود؟

۶ سال پیش
دندانی که دوازده سال پیش عصب کشی شده وپارسال مواد پر آن ریخت و بوی بدی هم میداد، یک سال پیش روکش شد ولی بعد از یکسال به شدت درد گرفت و عفونت کرد. چون دندان ترک خورده بود مجبور به کشیدن آن شدیم.البته ریشه سفید بودفقط ترک داشت. سوالم اینست گفتند فشار زیادی روی دندان آمده آیا ممکن است روکش را بلند گرفته و بلندی روکش باعث فشار زیاد روی دندان شده باشد یا اینکه با توجه به بوی بد قبلی دندان و پوسیدگی زیاد آن احتمال آن از قبل میرفت. آیا اشکال از روکش بوده یا نه ؟ اشتباه از دکتر بوده یا نه ؟ سپاسگزارم
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سهیل آذرخش پاسخ دادند.

آیا بیهوشی برای انجام کارهای دندانپزشکی کودک خطری برای او ندارد؟

۶ سال پیش
دختر 6ساله من برای انجام کارهای دندانپزشکی اصلا همکاری نمیکند و طبق گفته دکتر بسیار از دندانهای او خراب شده ونیاز به پر کردن و عصب کشی دارد،دکتر گفته باید تحت بیهوشی کار های او انجام شود ولی من میترسم و مستاصل شده ام، لطفا علاوه بر راهنمایی اگر پزشک و بیمارستان خوبی در اصفهان برای انجام این کار سراغ دارید معرفی نمایید،ممنون
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

علت تورم و درد سمت چپ صورت و بادکردن گره لنفی و درد زیر فک چپ چیست؟

۶ سال پیش
سه روز پیش احساس دندون درد داشتم بین دندوم بین دندون آخروعقل حالا دو روزه سمت چپ صورتم باد کرده ، گره لنفی زیر فک چپ ام هم باد کرده ،دیشب متوجه شدم انگار آفت بزرگی انتهای ردیف دندان ها بین دو فک بالاوپایین هست و دردها از اونه، اما امروز تمام قسمت زیرین فک سمت چپ ام رو دست میزنم متورم و درد داره ، علت چیه؟ چهارماه پیش معاینه کامل شدم دندان هام سالم بودن . میشه راهنماییم کنید که مشکل ام چیه؟الان برای دهانشویه ترکیب دیفین هیدرامین و تتراسایکلین ولیدوکایین مصرف میکنم.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سید داود موسوی بفروئی پاسخ دادند.

هزینه ارتودنسی چقدر است؟کدام راه مرتب سازی دندان بهتر است؟

۶ سال پیش
با سلام دندان های من سالم و مرتب است فقط دندان های بالا ردیف جلو فاصله دارند میخواهم بدانم میشه به هم بچسبانم و هزینه اش چقدر است
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

چرا دکتر دندانپزشک در سایت نیست؟

۶ سال پیش
با سلام چرا به سوالات دندانپزشکی کم جواب میدهید؟ باتشکر
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

جهت تشکر از جناب دکتر ذبیح الله نبی زاده اجازه دارم ؟

۶ سال پیش
با سلام ضمن تشکر از جناب دکتر زبیح الله نبی زاده از صبوری و احساس مسئولیت شما کمال تشکر را دارم ان شالله پیروز و کامیاب باشید. متشکرم که به سوالاتم پاسخ دادید راجع به هزینه ارتودنسی. از زاهدان پیام میدم.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

لامینت دندان های جلو چه شرایطی دارد؟

۶ سال پیش
با سلام. من دندون ها جلومو میخواستم لامینت کنم. در کل 14 دندون رو میخواستم لامنیت کنم. هزینه هر دندون برای لامینت چند است؟ بیمه قبول میکنه؟ با تشکر از جامعه ی پزشکان و دندان پزشکان
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

زردی دندان ها با چه نوع خمیردندانی برطرف می شود ؟

۶ سال پیش
سلام لطفا یه خمیر دندان مارک خوب بهم معرفی کنین که زردی دندان رو برطرف کنه ودندانهارو خوب شستشو بده
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

زردی دندان ها؟

۶ سال پیش
سلام لطفا یه خمیر دندان مارک خوب بهم معرفی کنین که زردی دندان رو برطرف کنه ودندانهارو خوب شستشو بده
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر سمانه اسلامی پاسخ دادند.

برای روی هم بودن دندانها اگر دندان عقل ها رو بکشم دندانهایم صاف میشود؟

۶ سال پیش
سلام از دکتر دندانپزشک میخواستم بپرسم که دندانهای جلویم یه کم روهمدیگه اومده دندانهای عقل پایین هم نصفه درامده 29 سالمه دنداهای عقلم کامل میاید بیرون ؟ اگر عقلها رو بکشم دندانهام صاف میشه؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

دندان هایم کاملا خالی خالی است چکاری می توانم بکنم؟

۶ سال پیش
سلام من دو دندان یکی در سمت چپ یکی در سمت راست دارم در ردیف پایین که هر دو کاملا خالی شده اند و وقتی توی آینه نگاه میکنم داخلشان سیاه شده است! الانحتما باید هر دو رو بردارم؟ چه کارهایی میتونم بکنم که مشکل بابت جویدن نداشته باشم چون اون دو دندان جزودندان های اصلی هستند و هرچی میخورم با آنهاست! راستی من حتی یک بار هم دندان پزشکی نرفتم چون ببخشید ولی وضعیت مالیم جوریه که حتی 5 هزارتومن کرایه تاکسی هم ندارم چه برسه دندان پزشک فک کنم همه دندونام دچار مشکل شده :( خیلی نگرانم من من تازه جوونم!
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

عصب کشی و پرکردن دندان در هفته 19 بارداری خطر دارد؟

۶ سال پیش
دندان بنده به علت پوسیدگی در هفته 10 خالی شد، حال که در هفته 19 هستم ،گاهی اوقات کمی درد می کند ،آیا عصب کشی و پرکردن دندان در هفته 19 بارداری خطری برای جنین دارد؟آیا اگر روی آن را پانسمان کنم و آن را پر نکنم تا پایان بارداری دوام می آورد و عفونت نمی کند ؟آیا داروی بی حسی که برای پر کردن استفاده می شود و رادیوگرافی و آنتی بیوتیک و داروی ضد درد پس از پر کردن دندان برای جنین ضرر ندارد؟
سرکار خانم دکتر آزاده مهدیان پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

در ادامه سوال دندان خالی رو چیکار باید کرد؟

۶ سال پیش
سلام https://nobat.ir/q/dZ7N/ اون مشکل رو همینجوری گفتم لطفا جواب سوال اولم که دندان خالی رو چیکار باید کرد رو بگین؟ ممنون
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا ترمیم و یا جراحی در زمان شیردهی نوزاد7 ماهه مانعی دارد؟

۶ سال پیش
با سلام آیا ترمیم و یا جراحی در زمان شیردهی نوزاد7 ماهه مانعی دارد؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

هزینه برای درست کردن دندان شکسته چقدر است؟

۶ سال پیش
سلام من دندان جلوم 4 ساله شکسته سال اول رفتم دنپزشکی گفت باید 18 ساله باشی الان 18 سالمه میخواستم بدونم روش درست کردن این دندان چه جوریه وچه قدر هزینه دارد ؟ممنون
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

علت پوسیدگی دندان از قسمت لثه وریشه دندان چیست؟

۶ سال پیش
با سلام خدمت پزشکان عزیز بنده چند ماه است قسمت انتهای دندانهایم نوعی پلاک سیاه رنگ تشکیل میشود وبا اینکه خود دندان سالم است از همان قسمت لایه های انتهایی شروع به تخریب سریع میکند مرتب مسواک میزنم وسیگار هم با جرمگیر مخصوص میکشم این لایحه های سیاه رنگ مثل نوعی پلاک چرا در انتهای دندان تشکیل میشود؟!
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سید داود موسوی بفروئی پاسخ دادند.

روی هم بودن دندانها سیاه شدن وکرم خوردگی چند تا جلو را چه کنم ؟

۶ سال پیش
دانهای جلوم خیلی روی همدیگست وسیاه هم شده ..کرم خورده . ظاهر خیلی بدی داره چیکار کنم؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

علت پوسیدن دندانها با اینکه مسواک میزنم چیست ؟

۶ سال پیش
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

علت سفیدی لثه با سوزش زیاد چیست؟

۶ سال پیش
با سلام در دهانم محل اتصال دندان به لثه سفید رنگ شده و سوزش شدیدی دارد و در تمام لثه ام و کام دهانم دیده میشود علتش چیست؟ به چه متخصصی مراجعه کنم؟؟؟ لطفا بگید به چه متخصصی مراجعه کنم.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

برای رفع عفونت دندان چیکار کنم ؟

۶ سال پیش
با سلام خدمت شما دکتران گرامی .من 15 سال سن دارم و عفونت دندانم خیلی زیاد شده معده درد و سردرد گرفتم دندانم خیلی داغونه برای رفع عفونت چیکار کنم ؟لطفا راهنماییم کنید؟؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

عفونت و درد دندان دارم کشیدن در هفته هجده امکان پذیر هست ؟

۶ سال پیش
در هفته هجده بارداری قبل از بارداری دندانی را غصب کشی کرده بودم که بعد از مدتی شکست وقتی به دندانپزشک مراجعه کردم گفت باید کشیده شود ولی به دلیل ترسی که داشتم نکشیدم و حالا هم عفونت دارد و هم درد آیا کشیدن در این ماه امکان پذیر هست
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

علل عفونت دندان و لثه چیست ؟

۶ سال پیش
سلام خسته نباشید دندان ها ولثه من شدید دچار عفونت و درد شدید دندان میشه با این حال که من بهداشت دهان و دنان رو کامل رعایت میکنم و روزانه از مسواک استفاده میکنم دندان ها و لثه من دچار عفونت میشه ممنون میشم اگر دلیل این مشکل و راه درمان رو به من بگویید..باتشکر
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

علت آفت زدن در دهان چیست ؟

۶ سال پیش
با سلام نوجوان چهارده ساله به دلیل نامشخص بعضی موارد قسمت داخلی دهانم که در تصویر ارسال کرده ام بیشتر موارد واغلب روزها دچار آفت در چندین نقطه میباشد لطفا راهنمایی بفرمایید
جناب آقای دکتر ویدا یگانه پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر شاهین نعمتی خراسانی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر بهناز نورعلیزاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر افسانه رضائی پاسخ دادند.

علت سفید مایل به قهوه ای بودن بعضی دندانها چیست و چیکار باید بکنم ؟

۶ سال پیش
ساام من پسری هستم که بعضی دنداهام بخصوصدناهی جلو نیش هام نوک شون یا لبه اشون سفید وقهوه ای میشه دندانهای کرسی هم روش اینجوریه .دلیلش چیه وچیکار باید بکنم؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مهسا اذرشب پاسخ دادند.

زردی شدید دندانهای وکرم خوردن پای دندان چطور رفع گردد ؟

۶ سال پیش
با سلام من دندونهام خیلی زرد هست وپای دندونهام هم کرم خورده روزی 10-15 تا سیگار میکشم ولی هر شب مسو اک میزنم .یک کم دردم داره دندونهام .جیکار بایست بکنم ؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا درمان پوسیدگی دندان کودک 3 ساله بدون بیهوشی وجود دارد ؟

۶ سال پیش
سلام آیا امکان ترمیم دندان پوسیده وشکسته (بدون هیچ دردی)درکودک 3 ساله بدون بیهوشی وجود دارد کدام پزشک بدون بیهوشی این کار راانجام می دهد؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا دندان درد منجر به چشم درد می شود ؟

۶ سال پیش
درد دندان های فک بالا را دارم و همزمان با ان چشمم نیز درد شدیدی از داخل میگیرد علت چیست همه در سمت راست صورت ایجاد میشود
سرکار خانم دکتر سهیلا حسن زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر افسانه رضائی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر هدیه سادات سالک فرد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر بهناز نورعلیزاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر آرمین احمدنژاد پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر عاطفه الهویی نظری پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر پروفسور آرش عزیزی پاسخ دادند.

یک گوشت اضافه کنار دندانم قسمت لثه درآمده چکار باید کرد؟

۶ سال پیش
سلام ببخشید پدرم کنار دندون آخریشون قسمت لثه به اصطلاح یک گوشت اضافه درآمده که خیلی اذیتشون میکنه میشه بفرمائید باید چیکار کنن واقعا سخت شونه به راحتی نمیتونن غذا بخورن؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر حسین برجیان پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر افسانه رضائی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر بهناز نورعلیزاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سید داود موسوی بفروئی پاسخ دادند.

باید یه دور جرم گیری کنم بعد لمینیت کامپوزیت انجام بدهم ؟

۶ سال پیش
سلام من می خوام دندون هام رو کامپوزیت ونیر انجام بدم به خاطر اینکه لک و فاصله از هم دارن، ولی بین فاصله دندون هام جرم وجود داره، می خواستم بدونم دکتر قبل انجام کامپوزیت این جرم ها رو بر میداره یا نه؟ باید یه دور جرم گیری کنم بعد لمینیت کامپوزیت انجام بدم؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر محمد نجفی پاسخ دادند.

درد دندانهای نیم فک بالا و درد گوش و چشم وشقیقه مربوط به دندان است ؟

۶ سال پیش
درد دندانهای نیم فک بالا و درد گوش و چشم وشقیقه ایا ممکن است براثر دندان درد باشد؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر بهناز نورعلیزاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سهیل آذرخش پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر افسانه رضائی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر معین هنرور پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر حلما عسکری پاسخ دادند.

دندانها پوسیدگی ای دارند که باعث درد شدید صورت و چشم و گوش شود ؟

۶ سال پیش
نصف صورتم درد میکند به همراه دندان و چشم و گوش میخواستم ببینم در این دندانها پوسیدگی ای وجود دارد که باعث ان درد شدید شود؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر سید داود موسوی بفروئی پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر حلما عسکری پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر مهسا اذرشب پاسخ دادند.

کودک دوتا دندان جلویش رفته توی لثه بالا راهنمایی می کنید ؟

۶ سال پیش
با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما من یه پسر دارم 3 روز پیش زمین خورده و دوتا دندان جلویش رفته توی لثه بالایش طبق عکسی که گرفتیم پیش متخصص دندان اطفال بردیم میفرماین که باید صبر کنیم تا طی یک مدت دو یا سه ماهه که خودش در بیاد و اگر دندانها پایین نیومدن جراحی بشن ممنون میشم راهنمایی کنید .بسیار بسیار ممنونم
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

دندان نیش دخترم خورده شده و داره به لثه میرسه چه کنم؟

۶ سال پیش
باسلام سوالم این بود که کودکان که دندانشان شیری هست وریشه ندارد پس چطور دندان درد میگیرند؟سوال دیگه این که دندان نیش دخترم خورده شده وداره به لثه میرسه چکنم؟چون عمش هم دندانهای نیشش کوتاه هست ایا امکان دارد که دخترم هم دربزرگی دندانش کوتاه بمونه؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا فک با حرف زدن ارتباط دارد؟

۶ سال پیش
سلام مادرم 62 سال دارد چند سالی دندان هایش رو کشیده مدتی هنگام خمیازه کشیدن فکش صدا میده بینابین هم قفل میشه حرف زدن هم براش سخت شده لطفا راهنمایی کنید
جناب آقای دکتر زهرا بابایی ریزوندی پاسخ دادند.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

از کجا می شود فهمید ریشه داخل لثه مانده است ؟

۶ سال پیش
سلام.از کجا میشه فهمید ریشه داخل لثه مونده؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

درمان دندان عقل چگونه است ؟

۶ سال پیش
باسلام خانم 24 ساله هستم دندان عقل پایینم خیلی خیلی درد میکند ولی فقط مقدار کمی از دندان درآمده و کامل در نیامده کمی ورم هم کرده و لپم آبسه زده حال چه دارویی استفاده کنم ؟ممنونم
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

دهانشویه مناسب گیاهی برای رفع بوی بددهان والتهاب لثه دربازار چیست؟

۶ سال پیش
سلام.درحال حاضرمناسبترین دهانشویه گیاهی برای رفع بوی بددهان والتهاب لثه دربازارچیست؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

چه شرایطی منجر به عصب کشی مجدد دندان است؟

۶ سال پیش
با سلام 6 ماه پیش دندان چهارم از بالا سمت راست ، عصب کشی کردم روکش ایشان توصیه ای نداشتند پس از 5 ماه موقع جویدن لقمه تکه داخلی دندانم تا زیر لثه شکسته و به خاطر عمق ترک لق شد که برای بیرون آوردن نیاز به مراحل کشیدن همانند یک دندان شد. پس از یک هفته نیز تکه پرشده(ماده سفید) افتاد پس از مراجعه به پزشک دیگری ایشان گفتند که باید مجدد عصب کشی بشه دندانم و مابقی نداشتن دندانم با ماده پر بشه چرا دندانی که عصب کشی شده باید دوباره عصب کشی بشه؟؟ هیچ دردی هم ندارم
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

دندانم را دو روز است جراحی کردم آیا علائم عفونت است ؟

۵ سال پیش
سلام دندون 8پایین ودوروزه جراحی کردم اما طرف راست یکم صورتم ورم کرده وتب دارم ،ولی دردهام کمترشده،اما آخردهنم حالت خونمردگی داره،به نظرشماعفونت کرده؟دیشب سردرد داشتم وتب دارم ونمیتونستم سرم روبلندکنم؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

وجود درد دو روز بعد از عصب کشی دندان آسیاب دوم طبیعی است ؟

۵ سال پیش
با سلام من دوروزه که دندان آسیاب دومم را عصب کشی کردم ولی اصلا دندان قابل استقاده نیست علاوه بر درد مداوم که مسکن مصرف میکنم بابتش باهاش نمیشه غذا جوید چون درد میگیره آیا درمان ریشه ناقص انجام شده ؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
سرکار خانم دکتر افسانه رضائی پاسخ دادند.

قیمت ارتودنسی چقدر است ؟

۵ سال پیش
سلام دکتر چون خودم سر کارم بوشهرم نتونستم حضوری بیام پیشتون میخواستم عکس دندون براتون بفرستم ببینم چقد خرج داره امکانش هست؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

ماه 8 بارداری هستم لثه و دندانم درد می کنم ؟

۵ سال پیش
باسلام من ماه 8 بارداری هستم، هفته 34 هستم، چند روزه لثه و دندانم درد میکنه بیشتر شبها، به نظرم عفونت کرده، لطفا راهنماییم کنید با توجه به بارداری چه انتی بیوتیکی مصرف کنم تشکر.
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.

آیا روی روکش دندان می شود لامینیت کرد ؟

۵ سال پیش
سلام خسته نباشید ،مادر من حدود 3 روز هست ک دندان های بالاشون رو روکش بریج کردن الان از ظاهر دندان هاشون خیلی ناراضی هستن آیا امکانش هست روش لامینیت کنند؟!؟
جناب آقای دکتر ذبیح اله نبی زاده پاسخ دادند.
دیگر پزشکان مرتبط با درمان این سوال