سلام آقای دکتر من یه ماه پیش رفتم پیش دکتر عمومی گفت که تیروئید کم کار داری ۵.۳۲هستش قرص بخوری خوب میشی دیگه بهم یه قرص لووتیروکسین سدیم ۱۰۰داد دیگه اینو که خوردم علایم سرگیجه و تپش قلب داشتم بعد مهم تر از این یه هفته بعد دیدم که ادرار رنگی دارم بعد سوزش مثانه و سوزش کنار بیضه تا رفتم پیش دکتر متخصص گفت که نباید این قرص رو بهت میداد بالا بوده و الان دیگه گفت قرص نخور هنوز هم سوزش دارم مثانه
21 تیر 1405
پاسخ پزشکان
0
وقت بخیر احتمال عفونت ادراری هست آزمایش ادرار و سونوگرافی انجام بدین
احتمالاً علت اصلی عفونت یا التهاب دستگاه ادراری (مثل پروستاتیت یا اپیدیدیمیت) یا بهصورت کمتر احتمال، عارضه دارویی لووتیروکسین است. در بیشتر موارد این مشکلات قابل درماناند و لازم است زود بررسی شوند تا از عوارض جلوگیری شود. راهکارهای عملی: - بلافاصله آزمایش ادرار و کشت ادرار انجام بده. - تا مشخص شدن نتیجه، داروها را طبق نظر متخصص فعلاً تغییر نده و دستور آخر پزشک متخصص را دنبال کن. - مایعات فراوان بنوش، از قهوه و الکل خودداری کن و برای تسکین از کمپرس گرم روی ناحیه بیضه استفاده کن. - در صورت درد یا التهاب قابلتوجه از مسکنهای ساده مانند پاراستامول یا ایبوپروفن استفاده کن مگر منع پزشکی داشته باشی. علائم هشدار: - تب بالا یا لرز همراه با بدتر شدن عمومی - درد خیلی شدید، قرمزی یا تورم مشخص در بیضه - تنگی نفس، غش یا تپش قلب بسیار شدید تخصص پیشنهادی: اورولوژی
این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.
پاسخهای این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخدهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.