کندی ذهن و اضطراب پس از داروهای ضدافسردگی

بعد از یه ماه مصرف ونلافاکسین ۱۵۰ بوپروپیون ۱۵۰ و امیتریپتیلین ۱۰ مصرف بشدت حالم بده و هیچ تاثیری ندیدم بلکه نگرانی مداوم ک حاصل افکارم هست بیشتر شده مخصوصا از خواب ک بیدار میشم وموقع خواب اروم ترم ذهنم وتمرکزم بشدت کندتر شده بخاطره اضطرابه؟به دکتر بگم میتونه ونلافاکسین و با سیتالوپرام عوض کنه و وورتیوکسیتین وبا امیتریپتیلین،نمیدونم چرا مغزم انقدر کندتر شده بیشتر از قبل توافکارم وخیلی نگرانم
9 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علت شایع، عوارض جانبی ترکیب داروهای جدید شما (خصوصاً ونلافاکسین یا بوپروپیون همراه با آمیتریپتیلین) یا تشدید اضطراب زمینه‌ای است؛ در بیشتر موارد این علائم با تنظیم دوز یا تعویض دارو کاهش پیدا می‌کنند و نیازی به وحشت نیست اما پیگیری پزشکی لازم است.
راهکارهای عملی:
- داروها را ناگهانی قطع نکنید و تا بررسی پزشک ادامه دهید.
- همین الآن با پزشک یا متخصص روان‌پزشکی تماس بگیرید تا دوز یا ترکیب دارو بازبینی شود.
- خواب منظم، کاهش مصرف کافئین و تمرین تنفس عمیق (نفس آرام
4-4-4) قبل از خواب انجام دهید.
- روزانه نشانه‌ها (زمان بروز، شدت، افکار و فعالیت‌ها) را یادداشت کنید و به پزشک نشان دهید.
علائم هشدار:
- افکار یا برنامه‌ریزی خودآسیب یا خودکشی؛ مراجعه فوری نیاز است.
- تشنج، غش یا کاهش جدی سطح هوشیاری.
- تپش قلب خیلی شدید، تنگی نفس، تب بالا یا واکنش پوستی گسترده.
تخصص پیشنهادی: روان‌پزشکی

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص