آسیب پوستی ناشی از کرم استروئیدی دست‌ساز

سلام من پسرم ۱۸ سالمه یکی بهم یه کرم داد واس جوش زدم به مدت یکماه هروز بعد ک کرم تموم شد صورتم کدر شد پوستم شل زد ووو اصن به کل قیافمو کرده شبیه هیولا ها
8 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً پوست شما به‌خاطر مصرف مداوم کرم حاوی استروئید قوی (کرم دست‌ساز) دچار نازکی، تغییر رنگ و افتادگی شده است.
در بیشتر موارد این تغییرات قابل کنترل و تاحدی قابل برگشت‌اند؛ نگران نباشید اما نیاز به توقف مصرف و ارزیابی دارد.
راهکارهای عملی:
- فورا مصرف کرم را قطع کنید و هیچ محصول مشابه نزنید.
- محافظت از آفتاب: ضدآفتاب طیف‌ وسیع SPF≥30، کلاه و اجتناب از آفتاب مستقیم.
- مرطوب‌کننده ساده و بدون عطر روزی ۲–۳ بار بزنید؛ از لایه‌برداری و دست‌کاری پوست خودداری کنید.
- کمپرس سرد کوتاه‌مدت برای کاهش التهاب و پرهیز از مواد محرک مانند الکل یا ادکلن.
علائم هشدار:
- تب یا احساس بیماری عمومی
- ترشح چرکی، بوی بد یا افزایش قرمزی و درد
- خونریزی، زخم باز یا افزایش سریع ورم/درد
تخصص پیشنهادی: متخصص پوست

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص