درد اندام و تب ۴ ماه پس از واکسن هاری

من ۴ ماه پیش واکسن هاری تزریق کردم. اون موقع مشکلی برام پیش نیومد. ولی الان حدود ۳ ۴ روز میشه که بازوهام و پاهام درد مبهمی دارن که شدتش کم و زیاد میشه ولی اکثرا مداومه. امروز چک کردم دیدم دمای بدنم ۳۷.۶ شده. آیا این موضوع ارتباطی به عوارض واکسن داره و خطرناکه؟
4 آبان 1405

پاسخ پزشکان

خلاصه پاسخ پزشک بازبینی‌شده توسط پزشک تأییدشده
وقت بخیر ممکنه دچار عفونت ویروسی شده باشید و ارتباطی با واکسن ندارد مایعات فراوان بنوشید و برای کاهش بدن درد از مسکن استفاده کنید
— دکتر پگاه یاوری، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی مشاهده پاسخ کامل
0
وقت بخیر ممکنه دچار عفونت ویروسی شده باشید و ارتباطی با واکسن ندارد مایعات فراوان بنوشید و برای کاهش بدن درد از مسکن استفاده کنید

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً این علائم ارتباط مستقیمی با واکسن هاری که ۴ ماه پیش زده‌اید ندارند؛ در بیشتر موارد عوارض واکسن در روزها یا هفته‌های اول بروز می‌کنند.
شایع‌تر این علائم به علت یک عفونت ویروسی یا مشکلات عضلانی–اسکلتی مانند کشیدگی یا التهاب عضلات هستند و معمولاً خطرناک نیستند.
راهکارهای عملی:
1 استراحت کافی و هیدراتاسیون؛ مایعات گرم و خواب منظم کمک‌کننده است.
2 برای درد و تب خفیف از استامینوفن یا ایبوپروفن طبق دستور و در صورت نداشتن منع مصرف استفاده کنید.
3 کمپرس گرم روی عضلات دردناک و کشش سبک یا پیاده‌روی آرام انجام دهید.
4 دما و شدت درد را 48–72 ساعت پایش کنید و هر تغییر جدید را یادداشت کنید.
علائم هشدار:
1 تب بالا یا تب مداوم بالای
38.5 درجه یا تب بیش از 48 ساعت.
2 ضعف یا بی‌حسی جدید، کاهش توان حرکتی یا شروع فلج.
3 تنگی نفس، گیجی، سفتی گردن یا بثورات گسترده.
تخصص پیشنهادی: متخصص بیماری‌های عفونی

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص