تپش و نامنظم زدن قلب بعد داروی اعصاب

من چن ماه پیش دچار استرس و حمله پانیک میشدم و ترس از مرگ داشتم و لاغر هستم بعد به دکتر داخلی و قلب مراجعه کردم گفتن مشکلی نداری بعد به دکتر اعصاب مراجعه کردم برام دارو اعصاب اسنترا و کلونازپام و … تجویز کرد حالم خوب شد بعد دوره ولی بعضی اوقات ضربان قلب محکم یا نامنظم میزنه و بیشتر تپش قلب هم دارم یعنی عوارض دارو هاست یا مشکل قلبی آیا خطرناک هست
5 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً ضربان محکم یا نامنظم شما به‌خاطر عوارض دارویی (مثلاً اسنترا) یا اضطراب/حمله پانیک باقیمانده است؛ در بیشتر موارد پس از بررسی قلبی که انجام شده، خطرناک نیست و قابل مدیریت است.
راهکارهای عملی:
- نبض را چند دقیقه‌ای روی مچ یا گردن بشمارید و زمان و شدت تپش را یادداشت کنید.
- مصرف کافئین، نوشابه انرژی‌زا و سیگار را کاهش دهید و مایعات کافی بنوشید.
- تنفس آرام (نفس عمیق با شمارش)، و تمرینات ریلکسیشن را چند بار در روز انجام دهید.
- داروها را خودسر قطع نکنید؛ برای بازنگری دوز یا تعویض دارو با پزشک اعصاب تماس بگیرید.
علائم هشدار:
- درد قفسه سینه یا تنگی نفس شدید.
- غش، سردرد ناگهانی یا سرگیجه شدید و ضعف ناگهانی.
- تپش بسیار سریع یا بسیار نامنظم همراه تعریق شدید یا احساس نزدیک به بیهوشی.
تخصص پیشنهادی: قلب و عروق

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص