کبودی واژن بعد از پماد استروژن؛ علت و اقدام فوری

دخترم مشکل چسبندگی لابیا داشت دکتر پماد استروژن داده بعد ۵ روز استفاده الان واژنش سیاه شده باید چیکار کنم؟؟
10 آبان 1405

پاسخ پزشکان

0
سلام
این تیرگی ناشی از خون مردگی است و چون دارد این چسبندگی آزاد میشود طبیعی است نگران نباشید

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً این سیاهی ناشی از خونمردگی (هماتوم) یا تغییر رنگ مخاط بعد از دستکاری و بازکردن چسبندگی لابیا و تأثیر موضعی پماد استروژن است.
در بیشتر موارد با مراقبت ساده بهبود می‌یابد اما نیاز به بررسی پزشکی برای رد خونریزی فعال یا عفونت دارد.
راهکارهای عملی:
- تا معاینه پزشک، مصرف پماد را موقتاً قطع کنید.
- کمپرس سرد ملایم (۱۰–۱۵ دقیقه هر ۲–۳ ساعت) برای کاهش تورم و درد استفاده کنید.
- از فشار، مالش یا وارد کردن وسایل به ناحیه خودداری کنید و لباس نخی گشاد بپوشانید.
- برای عکس‌برداری دقیق یا افزایش درد/ترشح، سریعاً به پزشک مراجعه کنید.
علائم هشدار:
- تب یا لرز همراه با درد یا ترشح بدبو
- خونریزی فعال یا گسترش سریع سیاهی/تورم
- درد شدید، سرگیجه یا غش
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

تن و روان از هم جدا نیستند

رایگان · بدون ثبت‌نام

خواب، گوارش، سردرد و حتی شدتِ درد از حالِ روانی‌مان اثر می‌گیرند — شناختن خود، بخشی از مراقبت از بدن است.

شروع شناخت خودم ←
تست‌های روان‌شناسی — شناخت خودم ←