سلام من یه مدت هست قرص اسپرو نولاکتون ۱۰۰ میخورم برای موی زاعد البته همراه این قرص چیز دیگ ای نمیخورم فقط اسپرو نولاکتون هست یعنی قرص کامپاند هم داده بودن دکتر بهم هشدار داد ممکنه چند ماه پریود نشی منم ک پریودم منظم بود فقط اسپرو بعد دوره پریودم که تمیز شده بودم بعد از ۶ روز مجدد پریود شدم اوایل کم بود در حد گذاشتن پد نبود اما الان زیاد تر شده و ببخشید خونم یه بودی بد میده کامپاند و الان بخورم؟؟
10 آبان 1405
پاسخ پزشکان
0
ربطی به کامپاند ندارد عزیزم ؛ جهت معاینه عفونت مراجعه کنید
احتمالاً علت شایع این خونریزی، نامنظمی قاعدگی ناشی از شروع اسپیرونولاکتون است؛ در بیشتر موارد دارو میتواند باعث لکهبینی یا خونریزی ناگهانی شود. بوی بد اما میتواند نشانه عفونت باشد؛ نگران نباشید اما نیاز به پیگیری دارد. راهکارهای عملی: - تا زمان مشورت، دارو را طبق نسخه ادامه دهید و بدون دستور پزشک آن را قطع نکنید. -تست بارداری خانگی انجام دهید و مقدار، طول و رنگ خونریزی را یادداشت کنید. - از پد استفاده کنید و از تامپون یا دوش واژینال خودداری کنید؛ بهداشت ناحیه را با آب ولرم رعایت کنید. - اگر بوی شدید یا ترشح غیرطبیعی دارید، به پزشک یا مرکز درمانی جهت معاینه و کشت مراجعه کنید. علائم هشدار: - خونریزی شدید که پد را در کمتر از یک ساعت کاملاً اشباع کند یا همراه ضعف/سرگیجه باشد. - تب یا درد شدید و پیشرونده در ناحیه شکم یا لگن. - ترشحات بدبو، چرکی یا رنگ غیرعادی (زرد/سبز) همراه با تب. تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان
این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.
پاسخهای این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخدهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.