آیا داروهای اعصاب باعث ریزش مو می‌شوند؟

درود ببخشید من برای وسواس فکریم بهم دار وی کلومیپرامین ۲۵ دادن یک ماه مصرف کردم و چون داروم گیر نیومد دیگه داروم شد فلوکسامین ۵۰ میخوام بدونم این دو تا دارو ریزش مو میارن یا نه
چون من دو سال بود که وسواسم عود کرده بود و استرس داشتم به خودی خود ولی از وقتی کلومیپرامین خوردم ریزش بد تر شد جوری که دست میکردم لا ب لای موهام ۶ و تا ۷ تار میومد میخوام بدونم دلیل اصلی ریزش چیه دارو هست ایا؟
8 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً ریزش شما به خاطر تلوژن افلوویوم ناشی از استرس مزمن وسواس یا به‌عنوان یک عارضه جانبی دارویی است.
در بیشتر موارد این ریزش موقتی است و با بهبود استرس یا تنظیم دارو روند رشد مو برگشت‌پذیر است؛ فعلاً زیاد نگران نباشید.
راهکارهای عملی:
- قطع ناگهانی دارو نکنید؛ درباره تغییر یا جایگزینی با روان‌پزشک صحبت کنید.
- آزمایش‌های پایه بدهید: TSH، فریتین/آهن، ویتامین D و B12 و شمارش کامل خون.
- مراقبت ملایم از مو: شامپوی ملایم، شانه نرم، اجتناب از حرارت و کشش شدید.
- تغذیه مناسب (پروتئین و آهن کافی)، خواب منظم و تمرین‌های کاهش استرس مثل تنفس عمیق.
علائم هشدار:
- ریزش ناگهانی و تکه‌ای مو که الگوی آلوپسی را نشان می‌دهد.
- افزایش سریع و شدید ریزش به‌طوری که پوست سر واضح شود.
- قرمزی، درد، ترشح یا تب همراه با ریزش.
تخصص پیشنهادی: روان‌پزشک

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص