آیا دپاکین یا اس سیتاور مردمک را گشاد می‌کنند؟

سلام.من یک ماه پیش مشروب دست ساز خوردم که بعد ۴ روز و ۷ روز از خوردنش به خاطر فوبیای کوری چندبار رفتم متخصص چشم و با قطره گشاد کننده مردمک معاینه شدم و گفتن سالمه.سه سالی هم هست قرص سیبل مصرف میکنم و به خاطر سردرد های شدید یک طرفه،به تازگی قرص رو قطع کردم.دکتر مغز و عصاب به خاطر میگرن قرص دپاکین و اس سیتاور دادن،هفته اول یک چهارم تجویز شد و کلا دو روز خوردم،مردمک چشمم یکم گشاد شده از حالت نرمال
5 آبان 1405

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً علت شایع باقی‌ماندن اثر قطره گشادکننده‌ای است که پیش‌تر برای معاینه زده شد؛ در موارد کمتر این تغییر می‌تواند مرتبط با شروع داروی جدید باشد.
در بیشتر موارد موقتی و خطرناک نیست و نیاز به نگرانی شدید فوری ندارد.
راهکارهای عملی:
۱ در نور شدید عینک آفتابی بزنید و از نور مستقیم اجتناب کنید.
۲ تا رفع کامل از رانندگی و کار با ماشین‌آلات خودداری کنید.
۳ قطره یا داروهای چشمی جدید استفاده نکنید و داروهای خوراکی را بدون مشورت قطع نکنید؛ با پزشک معالج درباره احتمال عارضه صحبت کنید.
۴ اندازه و تقارن مردمک را در آینه چک کنید و اگر تغییری داشت یادداشت کنید.
علائم هشدار:
۱ درد شدید چشم یا قرمزی همراه تهوع/استفراغ.
۲ کاهش ناگهانی یا از دست رفتن بینایی.
۳ اختلاف چشمگیر اندازه مردمک همراه سردرد شدید یا دوبینی.
تخصص پیشنهادی: چشم‌پزشکی

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

تن و روان از هم جدا نیستند

رایگان · بدون ثبت‌نام

خواب، گوارش، سردرد و حتی شدتِ درد از حالِ روانی‌مان اثر می‌گیرند — شناختن خود، بخشی از مراقبت از بدن است.

شروع شناخت خودم ←
تست‌های روان‌شناسی — شناخت خودم ←