لکه‌بینی بعد از آمپول استرادیول والرات

چرا پریودیم شده لکه خون قط نمیشه دکتر بهم آمپول استرادیول والرات هم داد بهم الان چهار روزه گذشته ولی تموم نمیشه توروخدا یه کمکی کنید بهم
6 آبان 1405

پاسخ پزشکان

0
عزیزم بهتر بود هورمون هاتون چک میشد و سونو میدادید

پاسخ هوش مصنوعی دکترهَست

احتمالاً لکه‌بینی شما به‌خاطر نوسان هورمونی پس از تزریق استرادیول والرات است؛ در بیشتر موارد این خونریزی گذرا و خودبه‌خود قطع می‌شود و جای نگرانی شدید نیست.
در موارد کمتر ممکن است علت عفونت یا اختلال مخاط رحم باشد.
راهکارهای عملی:
- استراحت کنید و از فعالیت بدنی سنگین و ورزش شدید پرهیز کنید.
- مقدار، رنگ و مدت لکه‌ها را ثبت کنید (یادداشت یا عکس) تا در ملاقات پزشک اطلاعات دقیق داشته باشید.
- از پد بهداشتی استفاده کنید و از تامپون خودداری کنید؛ بهداشت ناحیه را حفظ کنید.
- اگر داروی دیگری مصرف می‌کنید یا رژیم هورمونی تازه شروع شده، لیست داروها را کنار داشته باشید.
علائم هشدار:
- تعویض پد هر کمتر از یک ساعت یا خونریزی بسیار سنگین.
- تب بالا، درد شدید شکم یا ترشحات بدبو از واژن.
- سرگیجه شدید، ضعف یا غش.
تخصص پیشنهادی: متخصص زنان و زایمان

این پاسخ توسط هوش مصنوعی تولید شده و جایگزین نظر پزشک نیست.

پاسخ‌های این صفحه صرفاً جنبه آموزشی دارد و جایگزین معاینه و تشخیص پزشک نیست. برای هرگونه اقدام درمانی حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید. در مواقع اورژانسی با مراکز درمانی تماس بگیرید. هویت و پروانه طبابت پزشکان پاسخ‌دهنده از سازمان نظام پزشکی استعلام شده است — فرآیند تأیید هویت پزشکان.

برای همین موضوع، تست استاندارد هست

رایگان · غربالگری، نه تشخیص